Kriza politike në Shqipëri, Euronews e raporton në 10 gjuhë të botës

Tuesday, 25 June 2019 20:27

Media prestigjioze Euronews ka ndjekur hap pas hapi protestat e opozitës së bashkuar dhe krizën politike në Shqipëri.

Euronews Albania bëri një kronikë të detajuar ku fliste për protestën e nëntë të opozitës dhe për qëndrimin e kryeministrit Edi Rama lidhur me zgjedhjet dhe opozitën.

Kjo kronikë e Euronews Albania mbi situatën politike në Shqipëri është transmetuar në 10 gjuhë të Europës.

Në kronikën e Euronews përmendet fakti se për herë të parë në protestën e opozitës nuk u përdor dhunë dhe nuk u hodhën mjete piroteknike drejt punonjësve të policisë.

Ndërkohë theksohet se Rama vazhdon të jetë i vendosur për zhvillimin e zgjedhjeve të 30 Qershorit dhe vazhdon fushatat elektorale.

LAJMET NË:

Anglisht

https://www.euronews.com/2019/06/22/protests-continue-in-albania-with-calls-for-election-boycott-and-prime-minister-rama-to-go

Frëngjisht

https://fr.euronews.com/2019/06/22/en-albanie-les-manifestants-reclament-toujours-la-demission-du-premier-ministre-edi-rama

Gjermanisht

https://de.euronews.com/2019/06/22/proteste-abrechnung-mit-rama-regierung

Italisht

https://it.euronews.com/2019/06/22/albania-vicino-al-collasso-istituzionale-migliaia-in-piazza-contro-rama

Spanjisht

https://es.euronews.com/2019/06/22/protestas-en-albania-contra-el-primer-ministro-socialista

Portugalisht

https://pt.euronews.com/2019/06/22/albaneses-exigem-demissao-de-edi-rama

Rusisht

https://ru.euronews.com/2019/06/22/albania-opposition-protests

Turqisht

https://tr.euronews.com/2019/06/22/arnavutluk-ta-binlerce-muhalif-basbakanlik-ofisi-onunde-hukumeti-protesto-etti

Greqisht

https://tr.euronews.com/2019/06/22/arnavutluk-ta-binlerce-muhalif-basbakanlik-ofisi-onunde-hukumeti-protesto-etti

Hungarisht

https://hu.euronews.com/2019/06/22/rama-ik-uzenet-az-alban-kormanyfonek

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Dy turistët e huaj plagosen në Sarandë, nisen me helikopter drejt Tiranës

Aktualitet

Dy turistët e huaj plagosen në Sarandë, nisen me helikopter drejt Tiranës

aksidenti me motor. Mësohet se dy turistët nga Suedia dhe Italia kanë marrë plagë të rënda në trup.   Ata janë transportuar me helikopter drejt Spitalit të Traumës në kryeqytet, ndërkohë që ende...

VIDEO/ Policia rrethon zonën tek “Unaza e Re”, banori: Mund të ketë përplasje

Politikë

VIDEO/ Policia rrethon zonën tek “Unaza e Re”, banori: Mund të ketë përplasje

Vijojnë presionet shtetërore nga banorëve të Unazës së Re. Teksa protesta e tyre vijon të jetë e përditshme prej muajsh tashmë, qeveria dhe bashkia e Tiranës herë pas here i provokon...

Fati i Teatrit Kombëtar/ Budina: Është e dhimbshme! Po zhdukim çdo gjë të vjetër në qytet

Aktualitet

Fati i Teatrit Kombëtar/ Budina: Është e dhimbshme! Po zhdukim çdo gjë të vjetër në qytet

I ftuar në Syri TV, regjisori Edmond Budina ka komentuar lëvizjet e ditëve të fundit në mbrojte të Teatrit Kombëtar. Sipas tij, shqiptarët duhet të ndryshojnë mendësi, ndërsa akuzoi se çdo...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!