Mbin si kërpudhë kulla shumëkatëshe mbi Teatrin e Operas dhe Baletit (foto)

E Enjte, 03 May 2018 18:48

Kullave shumë katëshe dhe fitimprurëse për xhepin e klientëve të qeverisë dhe Bashkisë së Tiranës nuk po i shpëton as Teatri i Operave të Baletit. E ndërsa u mendua se imnstitucioni kryesor i kulturës në vend do të rimerrte imazhin e një institucioni dinjitoz arti, mbi catinë e tij po ngrihet një kullë. Siç tregojnë edhe këto foto në drejtim vertikal dhe drejt qiellit po merr formë kulla e radhës.

Pallati i Kulturës prej kohësh i është nënshtruar një rikonstruksioni.

Por me sa duket pjesë e rikonstruksionit është edhe “zhvillimi” i këtij objekti në lartësi, falë një kulle që “po mbin si kërpudhë” mbi atë.

 

Kulla-mbi-pallatin-e-Kultures1-315x420.jpgKulla-mbi-pallatin-e-Kultures-640x510.jpgKulla-mbi-pallatin-e-Kultures3-315x420.jpgKulla-mbi-pallatin-e-Kultures2-420x420.jpg

 

foto credit "Droni"

Modifikuar më E Enjte, 03 May 2018 18:51

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Përfundojnë 12 ndeshjet e para në Europa League, ja të gjitha rezultatet!

Sport

Përfundojnë 12 ndeshjet e para në Europa League, ja të gjitha rezultatet!

Përfunduan 12 sfidat e para të grupeve në Europa League, teksa nuk mungojnë surprizat. Befasuese është humbja me rezultatin 2-1 e Lazios përballë CFR Cluj, ndërsa fiton pa probleme Arsenali. “Topçinjtë” arritën...

“Diskutim i ashpër mes gjyqtarëve për Tahirin”, gazetarja zbardh prapaskenat tek Krimet e Rënda

Aktualitet

“Diskutim i ashpër mes gjyqtarëve për Tahirin”, gazetarja zbardh prapaskenat tek Krimet e Rënda

Me sa duket tre gjyqtarët që do të vendosin për fatin e ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri ende nuk janë në një mendje për të dhënë verdiktin final. Nga Gjykata...

VIDEO/ Pamje të rënda, djali dhunon keqazi vajzën në Tiranë në sy të banorëve

Aktualitet

VIDEO/ Pamje të rënda, djali dhunon keqazi vajzën në Tiranë në sy të banorëve

Një video e rëndë po qarkullon në rrjetet sociale, ku siç shikohet një djalë po dhunon keqasi një vajzë ndërsa një djalë tjetër e asiston. Siç shikohet edhe nga pamjet vajza...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!