Në kohën e lulëzimit të drogës së Saimir Tahirit është rritur 10 herë importi i lëkurëve dhe bananes nga Kolumbia

E Enjte, 03 May 2018 18:57

Në vitet 2016-2017 kur ka qenë Saimir Tahiri ministër i Punëve të Brendshme për çudi është rritur importi nga Kolumbia i bananes dhe i lëkurëve të bagëtive (të papërpunuara). Të dy këto kategori malli kanë kamufluar rrugën e drogave të forta për tregun shqiptar. Banania ishte normale, ndërsa lëkura u fut në këtë procedurë sepse sillte çoroditje te qentë e kërkimit të drogës. Ajo që nuk dihet në Shqipëri janë destinacionet e fundit se ku kanë përfunduar këto sasi malli dhe sa të lidhur kanë qenë porositësit me trafiqet ndërkombëtare të drogave të forta. Deri më sot, nuk ka pasur asnjë sqarim dhe ndoshta as hetim të specializuar për këtë pistë të rrezikshme trafiku.

Modifikuar më Tuesday, 20 November 2018 19:03

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Champions/ Napoli shemb kampionët, paqe në Dortmund-Barcelona

Sport

Champions/ Napoli shemb kampionët, paqe në Dortmund-Barcelona

Mbrëmje e çmendur në Champions League, me rezultate të jashtëzakonshme anembanë kontinentit. Napoli ka befasuar kampionët në fuqi të Europës, teksa në “San Paolo” kanë dominuar Liverpulin me rezultatin 2-0...

Ekzekutimi i Santiago Malkos, kush janë 4 personat e shpallur në kërkim

Aktualitet

Ekzekutimi i Santiago Malkos, kush janë 4 personat e shpallur në kërkim

Pas dëshmisë që i arrestuari i vetëm si dyshuar i përfshirë në vrasjen e Santiago Malkos ka dhënë para grupit hetimor, policia ka shpallur në kërkim të paktën 4 persona...

Kuriozitete

Fotografohet zebra e rrallë

Një zebër e rrallë e porsalindur është fotografuar në Rezervuarin “Maasai Mara Game” në Kenia. Kafsha me ngjyrë kafe dhe me pika të bardha vodhi vëmendjen e Antony Tira, i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!