Folku ndez Vlorën, ansambli finlandez fiton “Aulona Inter-Fest Festival”

E mërkurë, 15 May 2019 11:39

Folku europian e botëror ndezi për tre ditë Vlorën në edicionin e 11 të “Aulona Inter Folk Festival”.  Kupa e festivalit shkoi për ansamblin finlandez, ndërsa publiku vlerësoi grupin Amerikan.

Ansambli folklorik nga Finlanda u shpall fitues i edicionit të 11 të “Aulona Inter Folk Festival” në Vlorë për të cilët shkoi edhe kupa e Festivalit!

Ndërsa çmimi i publikut shkoi për grupin nga Amerika që me performancat e tyre krijuan më shumë atmosfere mes 9  ansambleve folklorike nga Anglia, Finlanda, Kroacia, Shqipëria, Kosova, Mali i Zi, Bullgaria.

Mbi 300 artistë ishin pjesë e manifestimit të folkut europian dhe botëror që organizohet në kuadër të çeljes së sezonit të ri turistik në Vlorë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

SuperKupa/ Partizani-Kukësi, ja formacionet zyrtare

Sport

SuperKupa/ Partizani-Kukësi, ja formacionet zyrtare

Partizani dhe Kukësi do të pëballen midis tyre në finalen e Superkupës së Shqipërisë ditën e sotme, në stadiumin “Elbasan Arena”. Të dyja ekipet, vijnë me trajnerë të rinj nga...

Krim monstruoz, shqiptari ther me thikë ish-bashkëshorten dhe partnerin e saj në Gjermani

Aktualitet

Krim monstruoz, shqiptari ther me thikë ish-bashkëshorten dhe partnerin e saj në Gjermani

Një shtetas nga Kosova vrau me thikë kuzhine ish-gruan e tij dhe partnerin e saj. Krimi makabër ndodhi ditën e sotme në qytetin e Saurleandit. Viktimat humbën jetën si pasojë e...

Ish Prefekti-Prefektit/ Ja shkeljet që po bën. Ademi legjitime si kryebashkiake

Politikë

Ish Prefekti-Prefektit/ Ja shkeljet që po bën. Ademi legjitime si kryebashkiake

Shkodra vazhdon të jetë në qendër të situatës politike në vend. Pas dorëheqje së Valdrin Pjetrit si kandidat për kryebashkiak, sepse është i arrestuar, dënuar dhe dëbuar nga Italia, Edi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!