Dramë në burgun italian, shqiptari i vë flakën qelisë

Tuesday, 09 July 2019 22:38

Një i burgosur shqiptar i vuri flakën shtresave të shtratit të tij në qelinë e burgut në San Gimignano (Siena, Itali).

Nga ngjarja që ndodhi mbrëmjen e djeshme, mbeti i plagosur rëndë vetë shqiptari, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur nga raportimet e mediave italiane, si dhe 3 punonjës së burgut.

Shkaqet e veprimit të shqiptarit mbeten ende për tu zbardhur.

Sindikata e policisë së burgjeve në Itali kërkoi masa shtesë sigurie në burgun e San Gimignano-s.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Shqiptarët të parët për azil dhe në Itali

Aktualitet

Shqiptarët të parët për azil dhe në Itali

Emmanuel Macron, President i Francës: Si mund t’ua shpjegoj unë bashkëqytetarëve të mi, se vendi i dytë, qytetarët e të cilit kërkojnë azil në Francë, janë njerëz që vijnë nga...

Protestat në Katalonjë, rrezikohet “El Clasico”, kërkohet shtyrja

Sport

Protestat në Katalonjë, rrezikohet “El Clasico”, kërkohet shtyrja

“El Clasico” i futbollit Barcelona-Real Madrid rrezikon të mos luhet fundjavën e ardhshme, në datën 26 tetor. Federata spanjolle e futbollit kërkon shtyrjen e supersfidës për shkak të tensioneve që...

5000 firmat për krijimin e lëvizjes "Gratë e Unazës për Dinjitet"

Aktualitet

5000 firmat për krijimin e lëvizjes "Gratë e Unazës për Dinjitet"

Është krijuar lëvizja ‘Gratë e Unazës për Dinjitet’ pas gjestit shumë të ulur që Z.Borchard bëri datën e 13 tetorit. Dhe ditën e sotmë ato kanë dalë para mediave dhe kanë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!