Ende vijojnë sulmet në adresë të shkrimtarit dhe studiuesit Agron Tufa. Pavarësisht apelit të tij publik se, po kërcënohet fizikisht,…
Gjatë punimeve të Samitit, kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj pati njoftuar qytetarët se ka marrë një përgjigje pozitive nga Gjermania.…
Nga Kastriot Dervishi Në të njëjtën dosje që mbante Enver Hoxha ku ndodhej dokumenti i Nexhmije Xhuglinit si anëtare e…
Nga Kastriot Dervishi Një promemorie e hartuar nga hetuesit e Sigurimit të Shtetit, pa datë e pa emër kompozuesi kishte…
Nga Kastriot Dervishi Në murin lindor të Drejtorisë së Përgjithshme të Arkivave në Tiranë qëndron prej vitesh një pllakë përkujtimore…
Nga Kastriot Dervishi Muço Lamçe Bazaj lindur më 1939 në Gorisht të Vlorës, hyn te grupi i të dënuarve që…
Aty ku rrugët e Kavajës dhe Durrësit krijonin një projeksion takimi, në hapësirën e brendshme të tyre, ka qenë një…
Nga Kastriot Dervishi Martesa Mbretërore ishte lënë të celebrohej më 27 prill 1938, si datë që korrespondonte me martesën e…
Nga Kastriot Dervishi Kryetari i grupit kuvendor të Partisë Socialiste, taulant balla, me shkresën e datës 24.4.2019, të bërë publike…
Nga Kastriot Dervishi Sevo Tarifa, “me origjinë fshatar i varfër” (vdiste partia për këtë kontingjent), u shkollua pas lufte, sigurisht…
Nga Kastriot Dervishi Një letër e gjatë e datës 1 tetor 1943, letër e Enver Hoxhës (“Shpati”) për Liri Gegën…
Nga Kastriot Dervishi Siç dihet në kampe e burgje të burgosurit vuanin për ushqim, në radhë të parë për bukë.…

Lajmet e fundit

Nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho: Më 30 qershor do i frenojmë zgjedhjet me çdo formë

Politikë

Nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho: Më 30 qershor do i frenojmë zgjedhjet me çdo formë

Nga studio e Report Tv, nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho, e pyetur se çfarë do të ndodhë në votimet e 30 qershorit u shpreh se kjo do të jetë një...

Tonin Çobani: Edhe unë nuk do të votoj!

Aktualitet

Tonin Çobani: Edhe unë nuk do të votoj!

Studiuesi i njohur Tonin Çobani është bashkuar me intelektualët e tjerë që nuk do të votojnë me 30 qershor në zgjedhjet moniste. Ai ka postuar në facebook këtë shënim: “Edhe unë...

Modelja shqiptare “çmend” fansat me pozat provokuese (FOTO)

Show-biz

Modelja shqiptare “çmend” fansat me pozat provokuese (FOTO)

Modelja seksi, Kejvina Kthella, ka tërhequr sërish vëmendjen e fansave të saj të shumtë, teksa ka publikuar dy foto ku shfaqet mjaft provokuese. Në fotot e postuara në “Instagram”, ish-velina e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!