Ish-nxënësit masakër në shkollë, vriten 10 persona në Brazil

E mërkurë, 13 Mars 2019 18:17

Të paktën 10 persona u vranë në një shkollë në shtetin e Sao Paulos në Brazil, thanë autoritetet policore në vend. Të dyshuarit kryesorë besohet të jenë dy adoleshentë, të cilët u vëtëvranë pas sulmit tragjik.

Incidenti vdekjeprurës ndodhi në qytetin e Suzanos, në orët e para para të së mërkurës në juglindje të Brazilit.

Policia Ushtarake konfirmoi në llogarinë e saj në “Twitter” se 10 persona ishin vrarë ndërsa 10 të tjerë u plagosën pas të shtënave.
Sulmi u krye nga dy adoleshentë “të armatosur dhe të maskuar”, sipas policisë.

Mediat vendase njoftuan se ata më pas ia kthyen armët vetes , pasi kishin vrarë disa nxënës dhe të paktën një të rritur. 23 persona të tjerë u plagosën.

Një revolver, një hark me shigjeta, si dhe disa bomba “Molotov” dhe një valixhe me tela u gjetën nga policia në vendngjarje. Një nga sulmuesit ishte armatosur me një armë zjarri, ndërsa një tjetër përdorte një thikë, njoftuan mediat lokale, duke cituar dëshmitarë okularë.

Sulmuesit thuhet se ishin ish-nxënës të shkollës, megjithatë motivi i sulmit mbetet i paqartë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

LSI: Tryezë politike para 18 tetorit, mund të prodhojë edhe dorëheqjen e Ramës!

Politikë

LSI: Tryezë politike para 18 tetorit, mund të prodhojë edhe dorëheqjen e Ramës!

Teksa kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi foli dje për një platformë të PD-së prej 5 pikash për zgjidhjen e krizës, sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari tha se ajo...

Vdesin dy pacientë brenda javës në spital, ja pse akuzohet doktori mik me Taulant Ballën

Aktualitet

Vdesin dy pacientë brenda javës në spital, ja pse akuzohet doktori mik me Taulant Ballën

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Spitalin e Përrenjasit, ku mësohet se dy të sëmurë kanë ndërruar jetë nga ilaçet e skaduara. Denoncimin e ka bërë publik një qytetar që...

VIDEO/ Dalin pamje, si u ndoq dhe u ekzekutua ish-polici Malko

Aktualitet

VIDEO/ Dalin pamje, si u ndoq dhe u ekzekutua ish-polici Malko

Dalin pamjet e ndjekjes së makinës së Santiago Malkos nga atentatorët, pak sekonda para ekzekutimit. 26-vjeçari u qëllua me breshëri nga xhami i pasëm i një Mercedes-Benz, që e ndiqte në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!