Japonia ka popullsinë më të vjetër në botë, me të paktën 27 % të tyre që janë mbi moshën 65…
Ditën e shtunë nisi zyrtarisht projekti i argëtimit, i cili do të jetë i pari i këtij lloji në Mbretëri.…
Ngërçi politik në Itali, duket se nuk po zhbëhet me mosmarrëveshje të shumta mes partive që kërkojnë të qeverisin vendin.…
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç nuk është ftuar në inaugurimin e presidentit të Rusisë, Vladimir Putinit më 7 maj në…
Në një tubim në Ushangton kreu i shtëpisë së bardhë rikonfirmoi sërish takimin e tij me liderin koreano-verior Kim Jong-un.…
Një prift 54-vjeçar ndodhet nën akuzë për abuzim me të mitur. Ngjarja ka ndodhur në Brazil dhe u zbulua nëpërmjet…
  Gjermania dhe Franca kanë vendosur zhvillimin e një avioni të përbashkët luftarak, i cili do të zëvendësojë avionët Eurofighter…
Gjashtë persona kanë humbur jetën në një sulm me autobombë në provincën jugore Helmand të Afganistanit. Zëdhënësi i talebanëve, Zabihullah…
Kishte shumë arsye që e kishin lënë në harresë Zonën e Vdekur,  e cila shtrihet në Detin Arabik. Por shkenctarët…
“Shkupit do t’i bëhet ftesë për anëtarësim në NATO kur të zgjidhë çështjen e emrit me Greqinë, ashtu siç e…
Urime, puthje, shtrëngim duarsh. Trump megjithë diferencat në qëndrime me kancelaren Merkel, u tregua mjaft i përzemërt në Shtëpinë e…
Fillimisht pamundësia teknologjike dhe më vonë pirateria, konfliktet e shumta dhe të njëpasnjëshme në rajon dhe pasiguria që grupe shkencëtarësh…

Lajmet e fundit

Champions/ Napoli shemb kampionët, paqe në Dortmund-Barcelona

Sport

Champions/ Napoli shemb kampionët, paqe në Dortmund-Barcelona

Mbrëmje e çmendur në Champions League, me rezultate të jashtëzakonshme anembanë kontinentit. Napoli ka befasuar kampionët në fuqi të Europës, teksa në “San Paolo” kanë dominuar Liverpulin me rezultatin 2-0...

Ekzekutimi i Santiago Malkos, kush janë 4 personat e shpallur në kërkim

Aktualitet

Ekzekutimi i Santiago Malkos, kush janë 4 personat e shpallur në kërkim

Pas dëshmisë që i arrestuari i vetëm si dyshuar i përfshirë në vrasjen e Santiago Malkos ka dhënë para grupit hetimor, policia ka shpallur në kërkim të paktën 4 persona...

Kuriozitete

Fotografohet zebra e rrallë

Një zebër e rrallë e porsalindur është fotografuar në Rezervuarin “Maasai Mara Game” në Kenia. Kafsha me ngjyrë kafe dhe me pika të bardha vodhi vëmendjen e Antony Tira, i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!