Sondazh

Banorët e Unazës së re Re në mbrojtje të kauzës së tyre duhet të:

Bota Shqiptare

Vrasja e të riut shqiptar në Angli, arrestohen dy italianë

Vrasja e të riut shqiptar në Angli, arrestohen dy italianë

Një i ri shqiptar është vrarë në Brighton të Anglisë ndërsa policia britanike bën apel për ndihmë për të zbuluar të kaluarën e tij. 21-vjeçari Serxhio Marku u gjet i plagosur...

Presidenti i Maqedonisë së Veriut kundër ndryshimit të kufijve për Kosovën: Ide e rrezikshme

Presidenti i Maqedonisë së Veriut kundër ndryshimit të kufijve për Kosovën: Ide e rrezikshme

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarvoski ka përsëritur sot qëndrimin e tij kundër ndryshimit të kufijve në Ballkan, duke e konsideruar këtë një ide të rrezikshme. “Në kontekstin e sigurisë...

Pacolli: Ndarja e Kosovës është në ëndrrat e Kremlinit e Beogradit

Pacolli: Ndarja e Kosovës është në ëndrrat e Kremlinit e Beogradit

Zëvndëskryeministri në detyrë i Kosovës, Behgjet Pacolli, po thotë se Kremlini dhe Beogradi e dëshirojnë ndarjen e Kosovës. Por kjo sipas tij nuk do të ndodhë kurrë. Përmes një postimi në Tëitter...