30 qershori -Presidenti mbrojti sigurinë kombëtare

Hënë, 09 September 2019 10:29

Presidenti i Republikës, njeheresh edhe kryetari i sigurise kombetare, ka patur informacione për përpjekje për të organizuar akte destabilizmi në vend në mënyrë të veçantë në datën 7 Qershor një ditë para se presidenti të bënte pubik paralajmërimin për shfuqizimin e datës 30 Qershor.

Kam marre informacion nga shume burime se disa persona mund të digjnin Kuvendit të Shqipërisë.

Me ekipin tim dhe me informacionin sekret shtetëror që kisha gjykuam se ishte momenti i duhur për të parandaluar një ngjarje që mund të sillte pasoja te mëdha.

Isha I bindur se ishte detyra ime që të beja gjithçka që në datën 8 qershor të evitohej një ngjarje e tillë dhe në këtë mënyrë të krijojë mundësinë për një reflektim midis të dy palëve.

Modifikuar më Hënë, 09 September 2019 16:23

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Champions/ Napoli shemb kampionët, paqe në Dortmund-Barcelona

Sport

Champions/ Napoli shemb kampionët, paqe në Dortmund-Barcelona

Mbrëmje e çmendur në Champions League, me rezultate të jashtëzakonshme anembanë kontinentit. Napoli ka befasuar kampionët në fuqi të Europës, teksa në “San Paolo” kanë dominuar Liverpulin me rezultatin 2-0...

Ekzekutimi i Santiago Malkos, kush janë 4 personat e shpallur në kërkim

Aktualitet

Ekzekutimi i Santiago Malkos, kush janë 4 personat e shpallur në kërkim

Pas dëshmisë që i arrestuari i vetëm si dyshuar i përfshirë në vrasjen e Santiago Malkos ka dhënë para grupit hetimor, policia ka shpallur në kërkim të paktën 4 persona...

Kuriozitete

Fotografohet zebra e rrallë

Një zebër e rrallë e porsalindur është fotografuar në Rezervuarin “Maasai Mara Game” në Kenia. Kafsha me ngjyrë kafe dhe me pika të bardha vodhi vëmendjen e Antony Tira, i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!