Nga Qemal SAKAJEVA Pashko Vasa, ose Vaso Pasha, apo Vaso Pashë Shkodrani,  poezinë e famshme “O moj Shqyni, e mjera…
Nga Artur ZHEJI Megjithëse verë dhe me shumicën e politikanëve me brekë plazhi, çështja e korrigjimit të kufinjve të Kosovës,…
Nga Veton Surroi Hashim Thaçi ia hapi një deriçkë Rusisë, por ajo është tepër e madhe për t’u mjaftuar me…
Nga Akil Kraja Tirana, nuk është më një demokraci por një autokraci vendore. Rasti i “zgjerimit” të korsive të reja…
Nga Jakup Krasniqi   Pse sot kemi dy shtete shqiptare, ky nuk ishte vullneti i shqiptarëve, ishin konjukturat e të…
Nga Petrit Vasili Pa asnje dyshim momenti, qe po kalon Kosova eshte shume i vecante, pikerisht nga ato momente, qe…
Nga Basir Çollaku/ Edvin mo bir, si te kam. Je duke me lojtur nga fiqiri me keto marifete qe ben.…
Beogradi synon zhbërjen e rezultatit të luftës së NATO-s Nga Qemal SAKAJEVA/ Po ndodh çfarë nuk është besuar: Serbia bombardon…
Nga Tritan Shehu Mund te japesh plot shembuj per te konfirmuar pikerisht kete, faktin qe ne Rajonin tone politika e…
Nga Augustin Palokaj Një thënie të vjetër se “si është vendi bëhet kuvendi” në rastin e Kosovës duhet kthyer anasjelltas:…
Nga Lindita Metaliaj/ Të dashur miq! Varfëria është mjeti më i sigurt për t'i sunduar njerëzit. Kur njerëzit janë të…
Nga Beqir SINA “E ata që e hapin le ta bartin këtë”, ka thënë Daçiq,tre vjet më parë, duke ia…

Lajmet e fundit

SuperKupa/ Partizani-Kukësi, ja formacionet zyrtare

Sport

SuperKupa/ Partizani-Kukësi, ja formacionet zyrtare

Partizani dhe Kukësi do të pëballen midis tyre në finalen e Superkupës së Shqipërisë ditën e sotme, në stadiumin “Elbasan Arena”. Të dyja ekipet, vijnë me trajnerë të rinj nga...

Krim monstruoz, shqiptari ther me thikë ish-bashkëshorten dhe partnerin e saj në Gjermani

Aktualitet

Krim monstruoz, shqiptari ther me thikë ish-bashkëshorten dhe partnerin e saj në Gjermani

Një shtetas nga Kosova vrau me thikë kuzhine ish-gruan e tij dhe partnerin e saj. Krimi makabër ndodhi ditën e sotme në qytetin e Saurleandit. Viktimat humbën jetën si pasojë e...

Ish Prefekti-Prefektit/ Ja shkeljet që po bën. Ademi legjitime si kryebashkiake

Politikë

Ish Prefekti-Prefektit/ Ja shkeljet që po bën. Ademi legjitime si kryebashkiake

Shkodra vazhdon të jetë në qendër të situatës politike në vend. Pas dorëheqje së Valdrin Pjetrit si kandidat për kryebashkiak, sepse është i arrestuar, dënuar dhe dëbuar nga Italia, Edi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!