Reali i Madridit rikthen “Mbretin”, prezantohet sot në mbrëmje

Hënë, 11 Mars 2019 17:02

Zinedin Zidan do kthehet sërish te Reali i Madridit. Të paktën kështu raportojnë mediat spanjolle.

Sipas “AS” dhe “Marca”, francezi do marrë sërish drejtimin e ekipit pas një kampionati të dobët dhe eliminimit të turpshëm nga Liga e Kampionëve.

Ata raportojnë se Zidan do prezantohet sot me lojtarët, të cilët i ka stërvitur në fakt deri pak muaj më parë. Ai do marrë vendin e Solarit, i cili qëndroi vetëm pak kohë në detyrë duke zëvendësuar të larguarin Lopetegui.

46-vjeçari është një nga teknikët më të suksesshëm te madrilenët duke qenë se 3 sezone nën drejtimin e tij, Reali arriti të fitojë 3 Liga Kampionësh, si asnjë trajner tjetër më parë duke hyrë në histori.

Zidan pritet të nisë menjëherë nga puna për ndërtimin e ekipit të ri duke qenë se me largimin e Kristiano Ronaldos, të tjerë lojtarë pritet ta pasojnë.

Këtë sezon madrilenët nuk kanë më asnjë synim për të arritur pasi janë jashtë çdo objektivi dhe gjithçka duhet të bëjnë është të ruajnë një vend në treshen e kreut.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“Nënat e Srebrenicës,” shpërthyen në lot pas dënimit të Karaxhiç

Aktualitet

“Nënat e Srebrenicës,” shpërthyen në lot pas dënimit të Karaxhiç

Të mbijetuarit nga genocidi në Luftën e Bosnjës gjatë viteve '92-95 shpërthyen në duartrokitje pasi kreu i trupës gjykuese Vagn Joensen lexoi vendimin përfundimtar burg për jetë për ish-kreun politik...

Vetëdorëzimi i vrasësit të Baxhinofski, zbardhet dëshmia e tij

Kronikë

Vetëdorëzimi i vrasësit të Baxhinofski, zbardhet dëshmia e tij

Pak pas dorëzimit në polici, sigurohet dëshmia e vrasësit të Haxhi Baxhinofski, 61-vjeçarit Islam Mylkaj. “Jam penduar, e vrava në gjaknxehtesi e siper. Tek liqeni e takova rastesish. Më shau dhe...

Prezantohen uniformat e reja të kombëtares për Euro 2020

Sport

Prezantohen uniformat e reja të kombëtares për Euro 2020

Federata Shqiptare e Futbollit ka prezantuar sot uniformat e reja të kombëtares shqiptare të futbollit për meshkuj dhe femra. Uniformat e reja do të vishen nga kuqezinjtë prej ditës së nesërme...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!