VIDEO/ Ajaksi i mrekullive kalon në epërsi ndaj Totenhemit

Tuesday, 30 Prill 2019 21:25

Minuta e 15-të e ndeshjes Totenhem-Ajaks dhe holandezët kanë kaluar në epërsi. Ka qenë një këmbëngulje e gjatë e skuadrës së Ten Hag që u konkretizua me pasimin e shkëlqyer të Zijek për Van de Bek, që thyen Loris me një goditje të zgjuar.

FORMACIONET

Totenhem (3-4-2-1): Loris; Sançez, Alderuild, Vertonghen; Tripier, Uaniama, Eriksen, Rouz; Dele, Lukas; Jorente. Trajner: Poçetino.

Ajaks (4-2-3-1): Onana; Veltman, De Ligt, Blind, Taljafiko; Shëne, De Jong; Zieh, Van de Bek, Neres; Tadiç. Trajner: Ten Hag.

Modifikuar më Tuesday, 30 Prill 2019 21:28

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Prej 10 ditësh i larguar nga banesa, Anglia në kërkim të adoleshentit shqiptar

Aktualitet

Prej 10 ditësh i larguar nga banesa, Anglia në kërkim të adoleshentit shqiptar

Ky është Daniel Gjinaj, një adoleshent shqiptar me banim në Angli për të cilin nuk dihet asgjë prej më shumë se një jave. Policia thotë se Daniel Gjinaj është zhdukur nga...

190 mijë paund në javë, njihuni me futbollistin adoleshent më të paguar në botë

Sport

190 mijë paund në javë, njihuni me futbollistin adoleshent më të paguar në botë

Jadon Sanço është një nga objektivat kryesorë të Mançestër Junajtid për merkaton e janarit. “Djajtë e kuq” janë gati t’i paguajnë 100 milionë paund skuadrës së Borusia Dortmundit për talentin...

Divat italiane në Tiranë, 14 filma në një kinema verore

Kulturë

Divat italiane në Tiranë, 14 filma në një kinema verore

E njihni Sophia Loren në “Mambo italiane”? I mbani mend debutimet e saj të para? Po magjinë e filmave bardh e zi, kur kinemaja italiane në vitet ’50 joshte edhe...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!