Superkupa shkon te Boca Juniors, vetëm Messi më mirë se Tevez (VIDEO)

Premte, 03 May 2019 16:06

Boca Juniors ka fituar Superkupën e Argjentinës në finalen ndaj Rosario falë “ruletës ruse”, penalltive, me rezultatin 5-4, në një atmosferë elektrizuese siç vetëm tifozët e Boca dinë të dhurojnë.

Koha e rregullt dhe 30 minutat shtesë përfunduan me rrjeta të paprekura, ndërsa në penallti Boca u tregua më e saktë, duke fituar në goditjen e fundit, teksa në listën e shënuesve ishte edhe Carlos Tevez.

Ky është trofeu numër 68 në historinë e Boca Juniors, ndërsa vetë Tevez në aspektin personal ka fituar 27 trofe në karrierë, duke u bërë argjentinasi i dytë me më shumë trofe, natyrisht pas Lionel Messit.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Fillon edicioni i nëntë i Green Fest

Kulturë

Fillon edicioni i nëntë i Green Fest

Nga dje deri më 26 korrik në qytetin e Mitrovicës, për vitin e nëntë me radhë organizohet Festivali Green. Ky edicion organizohet nën temën “Për nënën natyrë” duke vënë në spikamë...

Mbyllet edicioni i 11 i Festivalit PriFest, Irena Cahani dhe Arben Bajraktaraj shpallen aktorja dhe aktori më i mirë

Kulturë

Mbyllet edicioni i 11 i Festivalit PriFest, Irena Cahani dhe Arben Bajraktaraj shpallen aktorja dhe aktori më i mirë

Dje në ceremoninë përmbyllëse të edicionit të 11-të të PriFest, janë ndarë çmimet në kategoritë kryesore për filmat pjesëmarrës. ku çmimi për aktorën dhe aktorin më të mirë, u dhuruan...

Mbyllet edicioni i 10-të i Anibarit, këta janë fituesit

Kulturë

Mbyllet edicioni i 10-të i Anibarit, këta janë fituesit

Edicioni i dhjetë i Festivalit Ndërkombëtarë të Filmit të Animuar - “Anibar”, është mbyllur sonte. Ai është mbajtur nga 15 - 21 korrik në qytetin e Pejës, transmeton Koha.net.   Në këtë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!