Fushë-Krujë, sekuestrohen 188 kg lëndë narkotike

E Enjte, 29 Mars 2018 14:42

Një 42 vjeçar është arrestuar mesditën e sotme pas  kontrollit  të karrocerit - trajler,  të prishur që kishte në pronësi  ku iu gjetën 188 kg lëndë narkotike.

 Në trailerin e përshtatur si magazinë,  gjendej lënda e sekuestruar e cila dyshohet të jetë e llojit marijuanë.

Policia e Durrësit informon se në pranga ra Artan Kraja banues në Fushë Krujë: "pasi gjatë kontrollit të ushtruar në një karroceri-trailer, të prishur  që shtetasi i mësipërm e kishte përshtatur si magazinë u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale  188 kg e 650 gr lëndë narkotike e dyshuar e llojit Marjuanë.Neni 283/1 K.P."

Modifikuar më E Enjte, 29 Mars 2018 14:50
Login to post comments

Lajmet e fundit

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...