Fotot e rralla/ Si ishte Shqipëria në vitin 1964

Tuesday, 14 May 2019 20:11

Shqipëria kishte kaluar nga një sistem pothuajse feudal në atë komunist, teksa këta të fundit kishin marrë pushtetin në vitin 1945.

Fotografi francez Jean Louis Suiners ka vizituar vendin tonë më 1964 dhe ka realizuar një set fotografik të rrallë. Ai ka vizituar qytete dhe fshatra nëpër Shqipëri, nga Shkodra në Vlorë.

Këto janë disa prej fotografive që janë realizuar prej dorës së fotografit nga Franca.

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

'Shqipëria pastron para'/ Eksperti: Këmbanë alarmi! Bëhet me 'bekimin' e qeverisë

Politikë

'Shqipëria pastron para'/ Eksperti: Këmbanë alarmi! Bëhet me 'bekimin' e qeverisë

Rikthimi i Shqipërisë në listën gri të Moneyval, do të ndikojë drejtpërdrejtë në imazhin e vendit e për pasojë dhe te investimet. Në një intervistë për RTV Ora, eksperti i...

”Do të ketë shumë pjesëmarrje”, Maliqi: 2 marsi pasohet nga protestat masive të opozitës.

Politikë

”Do të ketë shumë pjesëmarrje”, Maliqi: 2 marsi pasohet nga protestat masive të opozitës.

Deputeti i opozitës parlamentare, Lefter Maliqi i ftuar në rubrikën ”Opinion” në News24 ka thënë se manifestimi i Metës më 2 mars do të ketë pjesëmarrje masive, pasi ai vetë...

“Nuk marrim frymë”, mjeku reanimator jep detaje për helmimin e nxënësve në Fier: Presim analizat për të zbuluar të vërtetën

Aktualitet

“Nuk marrim frymë”, mjeku reanimator jep detaje për helmimin e nxënësve në Fier: Presim analizat për të zbuluar të vërtetën

Mjeku reanimator, Kliton Gjerazi, jep detaje për dërgimin me urgjencë në spital të disa nxënësve të gjimnazit në Fier. Mjeku hedh poshtë pretendimet se nxënësit mund të jenë helmuar, duke...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!