Gënjeshtra e madhe e Policisë së Shtetit/ Bardhi: Ja e vërteta e policëve të ‘dhunuar’ në protestë …

Saturday, 18 May 2019 17:53

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, i ftuar në News 24, ka deklaruar se në protestë nuk ka patur asnjë polic të dhunuar, dhe gjithçka ka qenë një mashtrim i madh i Policisë së Shtetit.

Ai tha se ditën kur anëtarë të PD kanë shkuar në spital të kërkojnë të vizitojnë numrin 3 të partisë, Sait Dollapin, kanë kërkuar të vizitojnë dhe policët e dhunuar, por ka rezultuar se nuk ka qenë asnjë polic i shtruar në spital

‘Kur shkuam në spital për të vizituar Sekretarin Organizativ të PD, i cili u dhunua barbarisht, kemi kërkuar gjithashtu të vizitojmë edhe policët e dëmtuar, por realisht aty nuk kishte asnjë polic të dhunuar. Fakti që e thotë policia e Shtetit por që nuk provohet as nga gazetarët, të verifikojë në spital ku janë punonjësit e dhunuar, pra është një mashtrim i bërë nga policia. Ka qenë avokati i Popullit i cili ka kërkuar gjithashtu të njëjtën gjë, por serish ka rezultuar që nuk ka patur asnjë polic të dhunuar’, deklaroi Bardhi.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

28 nëntori ditë pushimi edhe në Kosovë

Bota Shqiptare

28 nëntori ditë pushimi edhe në Kosovë

Kryeministri në largim i Kosovës Ramush Haradinaj, me rastin e Ditës së Flamurit dhe mbështetur në Ligjin për Festat Zyrtare, ka marrë vendim që 28 Nëntori, të shpallet ditë pushimi...

Emilia Clarke tregon presionin për të aktruar nudo

Show-biz

Emilia Clarke tregon presionin për të aktruar nudo

Roli i Emilia Clarke si Daenerys Targaryen në “Game of Thrones” filloi me shumë skena nudo, të cilat sezon pas sezoni erdhën duke u pakësuar. Pas sezonit të parë, ndikuar...

Vajza, kjo është mosha ideale për të mbetur shtatzënë

Lifestyle

Vajza, kjo është mosha ideale për të mbetur shtatzënë

Shoqëria jonë shpesh menjëherë pas zyrtarizimit të një lidhjeje,martesa e fëmija janë dy hapat që normalizojnë jetën në çift. Pa këto, diçka nuk shkon. Nëse pikërisht kjo gjë ju shqetëson...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!