QSUT hakmerret ndaj mjekut profesionist që garoi me "shefat e përjetshëm", mendon largimin nga Shqipëria

E Enjte, 23 May 2019 18:18

Shëndetësia e Rilindur e Ramës ka marrë fund. Nuk ka më nevojë për analiza të thelluara. Me qindra infermierë të spitaleve shqiptare tashmë kanë ikur për azil në Gjermani dhe tashme largimin po e mendojnë edhe doktorë me emër dhe profesionistë të QSUT.

Mjeku i diabetit Florian Toti, në një reagim alarmant të postuar në facebook tregon se si sistemi i rilindur ndëshkon ata mjekë që guxojnë të thonë të vërtetat e hidhura.

Reagimin ai e mbyll me shpëtimin nga ky sistem i kalbur, dhe rruga e vetme të cilën Rama u ka lënë mjekëve është largimi nga Shqipëria.

Postimi i plotë:

Pas nje periudhe gati dy vjeçare dje u riktheva ne roje. Nuk e di per spitalet e tjera, por per Semundjet e Brendshme jam i sigurt qe jam i vetmi me titull Profesor qe mund te krenohem se jam ne listen e rojes bashke me specializantet e viteve te dyta e te para. Do te thoni qe eshte per te miren e nje sherbimi me cilesor ndaj te semureve..... nuk jam kundra, POR po te ishte keshtu duhej te me shtoheshin edhe ditet e konsultave ne ambulator, te me njihej receta me rimbursim si kolegeve te tjere por JO..... keto perkundrazi me jane pakesuar se per te me hequr nuk kane guxuar, te pakten tani per tani....ndaj me duket me shume nje inat personal se guxova te kandidoj perballe ketyre shefave te perjetshem por qe mua te pakten qe jua kam pare gjithe dokumentacionin as nuk mund te ma mbushin mendjen as te me perkulin me presione te tilla. Te tjeret ndoshta mund t'i trembin por mua jo. 
Kur lexoj pastaj dhe statuset e kolegeve me te vjeter e me te rinj per ZHGENJIMIN TOTAL mbi gjendjen e mjekut edhe une pavaresisht se gezoj titullin Profesor e jam President i nje shoqate europiane, pjese e EASD, me te drejte me lind dilema: a duhet vertet te vazhdoj te perplasem me paaftesine e kthyer ne sistem ketu ne Shqiperi, apo mos duhet ta mendoj seriozisht largimin per ne nje vend ku nuk hyn ne pune tarafi, miku, apo lidhja politike, POR VLERESOHESH SIPAS AFTESIVE. E siç do te thonin shume kolege edhe PAGUHESH SIPAS AFTESISE...🤔🤔🤔🤔

Screenshot_3.jpg

Modifikuar më E Enjte, 23 May 2019 18:27

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Lefter Maliqi:Rotacioni politik i pashmangshëm! Ndryshimi po ndodh, unë me shokët e mi jemi në koalicion me SHBA dhe BE

Politikë

Lefter Maliqi:Rotacioni politik i pashmangshëm! Ndryshimi po ndodh, unë me shokët e mi jemi në koalicion me SHBA dhe BE

  Deputeti i opozitës parlamentare, Lefter Maliqi ka vijuar me akuzat kundër Ramës duke thënë se rotacioni politik është i pashmangshëm. Maliqi shprehet se Rama ka mbetur vetëm pasi gris çdo marrëveshje...

Ph.D.Ilir Pecnikaj/ZOT NA SHPËTO NGA KJO QEVERI DHE KOMITETI I SAJ TEKNIK.

Politikë

Ph.D.Ilir Pecnikaj/ZOT NA SHPËTO NGA KJO QEVERI DHE KOMITETI I SAJ TEKNIK.

Mjegullnaja e pandemisë, shurdhëria e qeverisë dhe idiotësitë e “Komitetit Teknik”, të cilëve COVID-19 ju ka marrë trutë, kanë kurthuar të gjithë popullin, qoftë fizikisht dhe mendërisht. Çdo ditë lexon një...

Gjeneral * Piro AHMETAJ: “Kryeministri në ikje dorovit për 1 €, Bazën Ushtarake Detare të Sarandës”

Politikë

Gjeneral * Piro AHMETAJ: “Kryeministri në ikje dorovit për 1 €, Bazën Ushtarake Detare të Sarandës”

Para më shumë se një jave Kryetari i Partisë Demokratike, Zoti Lulzim BASHA, paralajmëroi publikisht nga Divjaka se, në shkelje të ligjit dhe të interesave kombëtare, Kryeministri në ikje, po...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!