80 përqind e popullit mendon se po shkojmë në përplasje

E mërkurë, 19 June 2019 08:23

Në emisionin “Opinion” te Blendi Fevziut në Tv Klan mbrëmë u debatua rreth fillimit të përplasjeve mes popullit dhe palës qeveritare që ka hapur KZAZ-të për votimet me datë 30 qershor dhe kur nuk ka datë zgjedhjesh, sipas dekretit të shfuqizimit nga Presidenti Meta.

Presidenti Republikës ka kërkuar që partitë politike të fillojnë bisedimet për gjetjen e një date të re zgjedhjesh, bile ka filluar takimet e para, por kryeministri Rama nuk e njeh dekretin e po shkon me vrap drejt sherrit me 30 qershor.

Ndërkohë bashkitë kanë kërkuar të respektohet dekreti presidencial, si i vetmi organ kushtetues që ka të drejtë të vendosë për zgjedhjet. Bashkitë kanë kërkuar që KQZ-ja të largojë KZAZ-të me materialet e votimit të cilat janë vendosur nëpër shkolla që janë mjedise pronë e bashkive. Nga ana e saj policia ka filluar shtetrrethimin e KZAZ-ve duke e çuar në konflikt civil, siç ndodhi dje në Tropojë dhe Shkodër. E ku do të vazhdojë sot dhe përditë përplasja.

Ndaj Blendi Fevziu futi një sondazh online në Opinion për të parë mendimin popullor se ku po shkojmë me 30 qershor. 79 përqind e njerëzve mendojnë se po shkohet drejt përplasjes civile me 30 nëse kryeministri nuk tërhiqet. Kjo është katastrofale për vendin dhe jetën e qytetarëve.

Ndaj duhet patjetër të ndalet ky turravrap vrasës.

ec4d39ff-4970-4ad7-8724-3a1ce52b2abf.jpg

Modifikuar më E mërkurë, 19 June 2019 08:44

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Metës iu kërkua shpërndarja e Parlamentit/ Ndoka zbardh takimin me Presidentin

Politikë

Metës iu kërkua shpërndarja e Parlamentit/ Ndoka zbardh takimin me Presidentin

Kryetari i PDK-së Nard Ndoka i ftuar në studion e lajmeve në Fax News foli për takimin e thërritur nga presidenti Ilir Meta. Ndoka u shpreh se pjesë e diskutimit ishte...

U arrestuan me 8 kg kokainë, kush janë dy shqiptarët

Bota Shqiptare

U arrestuan me 8 kg kokainë, kush janë dy shqiptarët

Mediat italiane shkruajnë sot se mbrëmjen e 5 nëntorit, agjentët arrestuan Lorand Maçin, 34 vjeç, dhe Eduart Çelën, 26 vjeç. Ata fshehën 8 pako me kokainë brenda një garazhi në...

Tingujt e çuditshëm të valëve të stuhisë diellore teksa përplasen me Tokën (Audio)

Kuriozitete

Tingujt e çuditshëm të valëve të stuhisë diellore teksa përplasen me Tokën (Audio)

Agjencia Europiane e Hapësirë, ESA, ka përdorur katër anije kozmike që rrethojnë Tokën, të njohura si mision Klaster, për të shndërruar rrezatimin EM nga stuhitë diellore që godasin atmosferën në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!