Kriza politike në Shqipëri, Euronews e raporton në 10 gjuhë të botës

Tuesday, 25 June 2019 20:27

Media prestigjioze Euronews ka ndjekur hap pas hapi protestat e opozitës së bashkuar dhe krizën politike në Shqipëri.

Euronews Albania bëri një kronikë të detajuar ku fliste për protestën e nëntë të opozitës dhe për qëndrimin e kryeministrit Edi Rama lidhur me zgjedhjet dhe opozitën.

Kjo kronikë e Euronews Albania mbi situatën politike në Shqipëri është transmetuar në 10 gjuhë të Europës.

Në kronikën e Euronews përmendet fakti se për herë të parë në protestën e opozitës nuk u përdor dhunë dhe nuk u hodhën mjete piroteknike drejt punonjësve të policisë.

Ndërkohë theksohet se Rama vazhdon të jetë i vendosur për zhvillimin e zgjedhjeve të 30 Qershorit dhe vazhdon fushatat elektorale.

LAJMET NË:

Anglisht

https://www.euronews.com/2019/06/22/protests-continue-in-albania-with-calls-for-election-boycott-and-prime-minister-rama-to-go

Frëngjisht

https://fr.euronews.com/2019/06/22/en-albanie-les-manifestants-reclament-toujours-la-demission-du-premier-ministre-edi-rama

Gjermanisht

https://de.euronews.com/2019/06/22/proteste-abrechnung-mit-rama-regierung

Italisht

https://it.euronews.com/2019/06/22/albania-vicino-al-collasso-istituzionale-migliaia-in-piazza-contro-rama

Spanjisht

https://es.euronews.com/2019/06/22/protestas-en-albania-contra-el-primer-ministro-socialista

Portugalisht

https://pt.euronews.com/2019/06/22/albaneses-exigem-demissao-de-edi-rama

Rusisht

https://ru.euronews.com/2019/06/22/albania-opposition-protests

Turqisht

https://tr.euronews.com/2019/06/22/arnavutluk-ta-binlerce-muhalif-basbakanlik-ofisi-onunde-hukumeti-protesto-etti

Greqisht

https://tr.euronews.com/2019/06/22/arnavutluk-ta-binlerce-muhalif-basbakanlik-ofisi-onunde-hukumeti-protesto-etti

Hungarisht

https://hu.euronews.com/2019/06/22/rama-ik-uzenet-az-alban-kormanyfonek

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Metës iu kërkua shpërndarja e Parlamentit/ Ndoka zbardh takimin me Presidentin

Politikë

Metës iu kërkua shpërndarja e Parlamentit/ Ndoka zbardh takimin me Presidentin

Kryetari i PDK-së Nard Ndoka i ftuar në studion e lajmeve në Fax News foli për takimin e thërritur nga presidenti Ilir Meta. Ndoka u shpreh se pjesë e diskutimit ishte...

U arrestuan me 8 kg kokainë, kush janë dy shqiptarët

Bota Shqiptare

U arrestuan me 8 kg kokainë, kush janë dy shqiptarët

Mediat italiane shkruajnë sot se mbrëmjen e 5 nëntorit, agjentët arrestuan Lorand Maçin, 34 vjeç, dhe Eduart Çelën, 26 vjeç. Ata fshehën 8 pako me kokainë brenda një garazhi në...

Tingujt e çuditshëm të valëve të stuhisë diellore teksa përplasen me Tokën (Audio)

Kuriozitete

Tingujt e çuditshëm të valëve të stuhisë diellore teksa përplasen me Tokën (Audio)

Agjencia Europiane e Hapësirë, ESA, ka përdorur katër anije kozmike që rrethojnë Tokën, të njohura si mision Klaster, për të shndërruar rrezatimin EM nga stuhitë diellore që godasin atmosferën në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!