Artistët: Do ta mbrojmë fizikisht Teatrin Kombëtar

Tuesday, 09 July 2019 21:30

Aktori Robert Budina, një nga aktivistët më në zë të “Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit”, në një lidhje telefonike për emisionin “Tempora” në RTV Ora tha se Teatri Kombëtar do të mbrohet fizikisht, nga shembja.

Pjesë nga biseda në studio:

Sonila Meço: Si do ta mbroni teatrin Kombëtar?

Robert Budina: Fizikisht, do rrimë këtu do thërresim mbështetësit tanë. Të vijnë të na ndihmojnë sepse sigurisht 10 veta nuk mund të bëjëm dot gjë. Do vijnë intelektualët më të mirë që edhe kanë bërë deklarata publike, do jemi bashkë me 20, 30, 100 mijë mbështetës. Nëse i kanë 100 mijë policë le të vijnë ta shembin teatrin.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Çfarë do të ndodhte nëse tërmeti do ta kishte epiqendrën në Tiranë?/ Ja çfarë thotë inxhinieri i njohur

Aktualitet

Çfarë do të ndodhte nëse tërmeti do ta kishte epiqendrën në Tiranë?/ Ja çfarë thotë inxhinieri i njohur

I ftuar në programin “Historia ime” në Klan, ka qenë inxhinieri i njohur Arben Meçe, i cili ka treguar për problematikat e ndërtimeve që u evidentuan pas tërmetit. Sipas tij...

Tërmeti i 26 nëntorit, Kisha Orthodokse pa dallim besimi në ndihmë të personave në nevojë

Aktualitet

Tërmeti i 26 nëntorit, Kisha Orthodokse pa dallim besimi në ndihmë të personave në nevojë

Tërmeti i 26 nëntorit që kaluam, për të gjithë ne që ishim pranë epiqendrës apo edhe ne perimetrin e lëkundjeve shkatërruese të tij, ishte një provë e vështirë për ne...

Shqiptari theri gruan në shtëpi, procesi që po trondit Britaninë e Madhe

Aktualitet

Shqiptari theri gruan në shtëpi, procesi që po trondit Britaninë e Madhe

Një proces gjyqësor ky i dyshuar kryesor është një bashkëshort shqiptar po mbahet në Britaninë e Madhe, ku Fatos Xheta akuzohet se ka vrarë bashkëshorten e tij Safie Xheta. Fatos Xheta...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!