VIDEO/ ‘Çunat problematikë‘ të Arben Ahmetajt, presion mediave në Kavajë: Fikini kamerat!

Tuesday, 30 July 2019 19:50

Kreu 5% i Bashkisë së Kavajës, Redjan Krali, pas betimit në Prefekturë, ka përdorur forcën për të uzurpuar institucionin e bashkisë.

Pasi thyen derën kryesore me mjete të forta, socialistët kanë ndryshuar edhe bravën duke bërë që edhe Bashkia e Kavajës të jetë nën pushtimin rilindas.

Por një tjetër episod i rëndë ka ndodhur gjatë tensioneve të ditës së sotme në këtë qytet.

Siç shihet edhe në videon e mëposhtme dhe sipas raportimeve nga Kavaja të gazetarit Ermal Rizai, persona të paidentifikuar dhe ‘të njohur’ të ish ministrit Arben Ahmetaj kanë arritur deri aty sa të kërcënojnë edhe mediat.

Teksa po shqyenin derën kryesore të bashkisë ata i kanë ‘kërkuar’ mediave të pranishme të fiknin kamerat. 

Ja pamjet:

 

Video

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Nëse nuk rrini mjaftueshëm në diell, ja si ta merrni vitaminën D

Shëndeti

Nëse nuk rrini mjaftueshëm në diell, ja si ta merrni vitaminën D

Vitamina D është një nga vitaminat e tretshme në yndyra, së bashku me vitaminat A, E dhe K. Kjo vitaminë ka përfitime të ndryshme, të cilat përfshijnë përthithjen e kalciumit...

3 mijë kroatë të vrarë nga serbët: 28 vjet nga masakra e Vukovarit të Kroacisë!

Globi

3 mijë kroatë të vrarë nga serbët: 28 vjet nga masakra e Vukovarit të Kroacisë!

Vukovari i Kroacisë, që ndodhet në afërsi të kufirit me Serbinë, sot ka shënuar përvjetorin e 28’të të masakrës, ku ushtria e Jugosllavisë bashkë me forcat serbe, vranë mbi 3000...

Nën hapat e prindërve, vajza e Beyonce fiton çmimin e rëndësishëm

Show-biz

Nën hapat e prindërve, vajza e Beyonce fiton çmimin e rëndësishëm

Vajza 7-vjeçare e Jay-Z dhe Beyoncé-s, Blue Ivy Carter, fitoi çmimi Ashford & Simpson Songwriter’s Award Train Soul 2019 të Dielën për kontributin e saj në melodinë “Brown Skin Girl”. Kënga...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!