VIDEO/ Justina Aliaj: Justina Aliaj: Nëse është nevoja, unë ulem në gjunjë për Teatrin

E mërkurë, 31 July 2019 21:08

Këngëtarja e njohur shqiptare, Justina Aliaj, iu është bashkuar artistëve dhe qytetarëve, të cilët prej disa ditësh po protestojnë prishjen e Tetarit Kombëtar.

Gjatë fjalës së saj, Aliaj u shpreh ndër të tjera se, është gati të ulet në gjunjë për shpëtimin e godinës së Teatrit Kombëtar.

“Ne paskemi dit për kë me performu”, e nisi fjalën e saj këngëtarja, në shenjë falenderimi për qytetarët që i janë bashkuar kauzës.

“Teatri Kombëtar për mua është i shenjtë, populli është i shenjtë dhe të gjithë ne luftojmë për një çështje të thjeshtë. Duhet me e qëndis, jo me e rrëzu. Është një detyrim mos me vdek pa e thënë fjalën tane. Nëse është e nevojshme me ju ul në gjunë, unë ju ulem në gjunë për Teatrin”, deklaroi Justina Aliaj.

 

Video

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Hetimet pas tërmetit/ Në Bashkinë e Durrësit zhduken dokumentet e lejeve të ndërtimit

Aktualitet

Hetimet pas tërmetit/ Në Bashkinë e Durrësit zhduken dokumentet e lejeve të ndërtimit

Prokurorët që po hetojnë cilësinë e ndërtimeve të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit, po hasin në vështirësi. Burime nga Prokuroria e Durrësit kanë bërë të ditur se në bashki mungojnë...

Mbërrin letërporosia nga Italia, konfirmohet dënimi i Valdrin Pjetrit

Politikë

Mbërrin letërporosia nga Italia, konfirmohet dënimi i Valdrin Pjetrit

Në njësinë e dekriminalizimit ka mbërritur nga prokuroria italiane letërporosia për kandiatin për kryebashkiak të PS-së në Shkodër Valdrin Pjetrin, duke konfirmuar dënimin e tij në Itali, akuza që fillimisht...

Befason Marotta, Juventus favorit për titullin kampion

Sport

Befason Marotta, Juventus favorit për titullin kampion

Drejtori i përgjithshëm i Interit, Beppe Marotta, deklaron që nuk priste këtë impakt të menjëhershëm nga Antonio Conte në skuadër, por insiston që Juventusi qëndron si skuadra favorite për të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!