Festa e 15 vjetorit të LSI-së në FOTO/ Çfarë nuk u pa gjatë ceremonisë. Politikanët, diplomatët dhe VIP-at e pranishëm

Saturday, 07 September 2019 15:44

Lëvizja Socialiste për Integrim zhvilloi dje në mbrëmje një ceremoni me rastin e 15 vjetorit të themelimit të saj.

Pritja është organizuar në ambiente e një hoteli të njohur në Tiranë, ku janë ftuar politikanë, diplomat dhe përfaqësues të artit dhe mediave.
Ajo që ka rënë në sy ishte mungesa e aleatit të opozitës, kreut të PD, Lulzim Basha dhe të kreut të PS-së, Edi Rama.

Ndërkohë që socialistët në këtë ceremoni janë përfaqësuar nga Gramoz Ruçi, njëherësh kryetari i Parlamentit. Ndërsa, PD në këtë ceremoni u përfaqësua nga nënkryetari, Edmond Spaho dhe ish-deputetët, Albana Vokshi dhe Klevis Balliu.

Nga aleatet e opozitës ka rënë në sy prania e Fatmir Mediut, kreut të PR dhe Nard Ndokës së PDK-së.

Nga ana tjetër, aktivitetit të organizuar nga LSI iu bashkuan, ambasadori i Kosovës, Sylë Ukshini, ambasadori i Japonisë, Makoto Ito, ambasadorja e Francës, Christina Vasak, ambasadori i Kinës, Zhou Ding, ambasadori i Kuvajtit, Fayez Mishari Al-Jassim. Po ashtu të pranishëm ishin dhe përfaqësues dhe nga Ambasada Hungareze, Algjeriane, Izraeli, Bullgaria.

Ndërkohë që nuk munguan, Nunci Apostolik, Charles John Brown, Shefi i Seksionit Politik dhe Ekonomik në Ambasadën e USA, Alex MacFarlane.

Luan-Rama-LSIFesta e LSI 15vjetori kryemadhi pritja rogner-Ruci (2)Festa e LSI 15vjetori kryemadhi pritja rogner-Ruci (1)Festa e LSI 15vjetori kryemadhi pritja rogner-Ruci (24)Festa e LSI 15vjetori kryemadhi pritja rogner-Ruci (23)Festa e LSI 15vjetori kryemadhi pritja rogner-Ruci (22)Festa e LSI 15vjetori kryemadhi pritja rogner-Ruci (21)Festa e LSI 15vjetori kryemadhi pritja rogner-Ruci (20)Festa e LSI 15vjetori kryemadhi pritja rogner-Ruci (19)Festa e LSI 15vjetori kryemadhi pritja rogner-Ruci (18)Festa e LSI 15vjetori kryemadhi pritja rogner-Ruci (17)Festa e LSI 15vjetori kryemadhi pritja rogner-Ruci (16)Festa e LSI 15vjetori kryemadhi pritja rogner-Ruci (15)

Festa e LSI 15vjetori kryemadhi pritja rogner-Ruci (3)Festa e LSI 15vjetori kryemadhi pritja rogner-Ruci (4)Festa e LSI 15vjetori kryemadhi pritja rogner-Ruci (5)Festa e LSI 15vjetori kryemadhi pritja rogner-Ruci (6)Festa e LSI 15vjetori kryemadhi pritja rogner-Ruci (7)Festa e LSI 15vjetori kryemadhi pritja rogner-Ruci (8)Festa e LSI 15vjetori kryemadhi pritja rogner-Ruci (9)Festa e LSI 15vjetori kryemadhi pritja rogner-Ruci (10)Festa e LSI 15vjetori kryemadhi pritja rogner-Ruci (11)Festa e LSI 15vjetori kryemadhi pritja rogner-Ruci (12)Festa e LSI 15vjetori kryemadhi pritja rogner-Ruci (13)Festa e LSI 15vjetori kryemadhi pritja rogner-Ruci (14)Festa e LSI 15vjetori kryemadhi pritja rogner-Ruci (15)

kryemadhi-Ruci-15-vjet-LSIkryemadhi-Ruci-15-vjet-LSI1kryemadhi-Ruci-15-vjet-LSI11kryemadhi-Ruci-15-vjet-LSI111kryemadhi-15-vjetLSI

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

‘Jam ekstremist islamik’, shqiptari kërcënon policinë por e pëson keq

Aktualitet

‘Jam ekstremist islamik’, shqiptari kërcënon policinë por e pëson keq

Një 36-vjeçar është arrestuar nga Policia në Itali, pasi u përfshi në një aksident rrugor në Verona. Por sikur të mos mjaftonte kjo, 36-vjeçari është larguar nga vendi i ngjarjes...

Mbetjet e rrezikshme nga Italia, Gjykata lë në burg pronarin e firmës së grumbullimit, zv. kapitenin e tragetit dhe shoferin e furgonit

Aktualitet

Mbetjet e rrezikshme nga Italia, Gjykata lë në burg pronarin e firmës së grumbullimit, zv. kapitenin e tragetit dhe shoferin e furgonit

Gjykata e Vlorës ka dhënë masat e arrestit për 6 të arrestuarit gjatë operacionit ku u kapën mbetjet e rrezikshme në Vlorë. Nga 6 të arrestuarit Gjykata ka vendosur arrest me...

Shënohet viktima e gjashtë nga koronavirusi në Itali, rritet numri i të prekurve

Globi

Shënohet viktima e gjashtë nga koronavirusi në Itali, rritet numri i të prekurve

Është rritur numri i viktimave nga koronavirusi në Itali. Mediat e shtetit fqinj raportojnë se numri i të vdekurve ka shkuar në gjashtë. Ndërrsa frika nga koronavirusi vazhdon rritet, numri i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!