Banorët e Unazës së Re vazhdojnë luftën e tyre kundër pushtetit të inkriminuar

Saturday, 07 September 2019 20:27

Banorët e Unazës vazhdojnë qëndresën e tyre kundër babëzisë së qeverisë Rama dhe Bashkisë së Erion Veliajt me projektin e përfitimit të miliona eurove në kurriz të rreth 400 familjeve. Protesta e tyre kundër projektit 40 milionë euro për 2 kilometër rrugë vazhdon prej më shumë se 10 muaj pa pushim. Ata kërkojnë nga Rama dhe Veliaj të largohen nga shtëpitë e tyre pasi të parët që do ta pësojnë do të jenë vetë dy hajdutët, siç i quajnë kryebashkiakun dhe kryeministrin.

“Ta harrojnë që ne do t’i lirojmë shtëpitë tona. Ne ato i kemi bërë me shumë djersë. Qeveri hajdute. Populli është më i pakënaqur se kurrë nga kjo qeverisje. Këto që po bëjnë rilindësit nuk i ka bërë asnjë qeveri”, tha një nga banorët.

“Qeveria kërkon të ndërtojë kulla, me qëllim pastrimin e parave të krimit mbi gjakun dhe djersën e familjeve tona”tha një tjetër banor.

 

70242558_2304662736530198_4141668664686411776_n.jpg

69908514_2304662789863526_1888162954415702016_n.jpg

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

Politikë

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

  Partia Demokratike i bëri thirrje prokurorisë që të hetojë në lidhje me rastin e mbylljes së kopshtit ‘4 Stinët’ në Tiranë, pas rasteve që u shfaqën me koronavirus. Në një dalje...

Nard Ndoka ironizon Ramën:Pse nuk bëhesh president i Flamurtarit

Politikë

Nard Ndoka ironizon Ramën:Pse nuk bëhesh president i Flamurtarit

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Nard Ndoka ka ironizuar me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, duke i thënë të bëhet president i Flamurtarit. Duke iu referuar deklaratës së kryetarit të PD, Lulzim...

Rakipi:Deklarata e Bashës, mjaft serioze! Rama kërkon garanci të mos marrë haraçin për gjithçka ka bërë!

Politikë

Rakipi:Deklarata e Bashës, mjaft serioze! Rama kërkon garanci të mos marrë haraçin për gjithçka ka bërë!

Gazetari Ylli Rakipi, ka qenë i ftuar në emisionin “Në fokus” në TV T, ku ka komentuar deklaratat e Lulzim Bashës, lidhur me një ofertë për pazar, që i ka...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!