Libra të zhgarravitur po jepni/ Gazetarja i përvishet Ramës: Boll me propogandë

Tuesday, 10 September 2019 19:06

Gazetarja Entela Duka ka reaguar përmes një postimi në rrjet lidhur me nismën e trumpetuar nga Qeveria Rama për shpërndarjen e librave falas për nxënësit e klasave fillore.

Duka thekson se se kjo është një propagandë, pasi sipas saj, në fund të fundit libra të zhgarravitur po jepen.

“Ju lutem boll me këtë propagandën e shpërndarjes së librave falas, se në fund të fundit libra të zhgarravitur po jepni. Asnjëherë nuk më kanë pëlqyer lëmoshat.

Si një prind që kam fëmijë në shkollë unë do ti blej. Jo se kam para, por në tekstet e vajzave të mia kam konstatuar që pavarësisht se paraardhësit kanë tentuar ti fshijnë përgjigjet janë të dallueshme.

Më mirë po mbajmë çantën e vjetër e po blejmë libra të rinj. Çka dhurohet nuk merret mbrapsht, se na i keni bërë edhe me fjongo”, shkruan gazetarja.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“Paraja i ka ndarё gjithmonё vendet anёtare tё BE”, analiza në DW: Pёrpjekja e parё pёr buxhetin dështoi

Politikë

“Paraja i ka ndarё gjithmonё vendet anёtare tё BE”, analiza në DW: Pёrpjekja e parё pёr buxhetin dështoi

Nuk ishte ndonjё habi e madhe, qё tё 27 krerёt e shteveve dhe qeverive tё BE nё samitin e posaçёm nuk ranё dakord as pёr kuadrin buxhetor tё 7 viteve...

Aksident në Rinas- Fushë Krujë, makinat dalin nga rruga e bien në kanal

Kronikë

Aksident në Rinas- Fushë Krujë, makinat dalin nga rruga e bien në kanal

Nje aksident ka ndodhur sot në aksin rrugor Rinas- Fushë Krujë. Dy makina kane dale nga rruga dhe kane perfunduar ne kanalin buze rruges. Ngjarja ka ndodhur ne afersi te Bubqit, por...

Trump do t'i ngrejë problemin e lirisë fetare, Kryeministrit indian

Politikë

Trump do t'i ngrejë problemin e lirisë fetare, Kryeministrit indian

Presidenti amerikan Donald Trump do ta ngrejë çështjen e lirisë fetare në Indi gjatë takimit me Kryeministrin e Indisë Narendra Modi, javën që vjen, tha një zyrtar i lartë amerikan...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!