Pesë muaj pa marrë pagat, punonjësit e stadiumit ‘Loro Boriçi’ e trajnerët e akademisë ‘Vllaznia’ në protestë

E Enjte, 12 September 2019 11:25

30 punonjës, një pjesë që punojnë në stadiumin ‘Loro Borici’, të tjerë të fushes sportive ‘Reshit Rusi’ dhe trajnerët e akademisë ‘Vllaznia’ prej 5 muajsh nuk marrin pagat. Kjo situatë e ka detyruar këta punonjës që të hidhen në protestë përpara bashkisë Shkodër

Gazetari Senad Nikshiqi raportoi për ‘BalkanWeb’ se në mbështetje të tyre ishte edhe Albert Tuka, kryetar i bashkimit të sindikatave të pavarura të Shqipërisë. Tuka tha se një fond prej 200 milionë lekësh të vjetër i akorduar nga Këshilli Bashkiak i Shkodrës në prill të këtij viti nuk është kaluar nga ana e Prefekturës se qarkut duke bërë që punonjësit te mos paguhen prej 5 muajsh.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

“Ata kërkojnë qe institucionet te gjejnë një zgjidhje dhe te marrin pagat sepse shume prej tyre”, -tha Tuka- “marrin bukën me listë apo nuk kanë para as për të paguar energjinë elektrike. Kërkojnë nje zgjidhje sa me pare”.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Nuk ka raste me koronavirus në Kosovë, pacientja e dyshuar rezultoi negative

Aktualitet

Nuk ka raste me koronavirus në Kosovë, pacientja e dyshuar rezultoi negative

Ka rezultuar negativ rezultati i analizave rreth dyshimeve se një grua u prek nga virusi kinez koronavirusi, raporton Express nga burimet e saja. U dyshua se një grua e rreth të...

Kapen mbi 10 kg kokainë, pranga tre shqiptarët. Ja skema për përdori policia për t’i futur në kurth

Kronikë

Kapen mbi 10 kg kokainë, pranga tre shqiptarët. Ja skema për përdori policia për t’i futur në kurth

Policia italiane ditën e dielë ka sekuestruar 10 kilogramë e gjysmë kokainë, vlera e së cilës nëse do dilte në treg përllogaritej në dy milion euro, ndërsa në pranga vuri...

Koronavirusi/ Qeveria greke mbledhje të jashtëzakonshme, ministri i Shtëndetësisë: Gati 13 spitale për karantinë, jemi të organizuar

Globi

Koronavirusi/ Qeveria greke mbledhje të jashtëzakonshme, ministri i Shtëndetësisë: Gati 13 spitale për karantinë, jemi të organizuar

Kabineti qeveritar grek zhvilloi sot një mbledhje të jashtëzakonshme lidhur me rrezikun që i kanoset Greqisë prej koronavirusit në Itali. Në fund të mbledhjes ministri i Shëndetësisë, Vassilis Kikilias tha se Greqia...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!