Aksident në qendër Beratit. Motorri godet gruan 43-vjeçare, të dy në gjendje të rëndë

E mërkurë, 18 September 2019 13:36

Një aksident i rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në qendër të qytetit,në rrugën që të çon drejt Stadiumit "Tomorri",rreth 300 metra larg Drejtorisë së Policisë Berat.

Një motorr,duke ecur me shpejtësi në këtë rrugë,ka goditur një grua që sapo kishte dalë nga minimarketi dhe po kalonte në rrugë. 43-vjeçarja M.Ç,banuese në Berat ka fluturuar në rrugë me gjithë qeskat me ushqime,ndërkohë që edhe drejtuesi i mjetit ka përfunduar në anën tjetër të rrugës,i plagosur rëndë.

Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar ekspertët e policisë së qarkullimit rrugor,të cilët pas kqyrjes së vendngjarjes kanë dalë në përfundimin se motorri ishte duke ecur me shpejtësi jashtë normave të lejuara në këtë zonë të banuar,ndërkohë që edhe gruaja ka kaluar rrugën pa parë. Të dy të plagosurit janë dërguar në gjenjde të rëndë dhe me fraktura në pjesë të ndryshme të trupit,drejt Spitalit Rajonal Berat,ku po marrin mjekimin e specializuar.

Ndërkohë policia bën me dije se,drejtuesi i motorrit, J.Sh,35-vjeç, banues në fshatin Molisht të Beratit, është i ndaluar në spital ku përveçse po merr mjekimin e specializuar do merret në pyetje nga policia për ngjarjen.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

”Do të ketë shumë pjesëmarrje”, Maliqi: 2 marsi pasohet nga protestat masive të opozitës.

Politikë

”Do të ketë shumë pjesëmarrje”, Maliqi: 2 marsi pasohet nga protestat masive të opozitës.

Deputeti i opozitës parlamentare, Lefter Maliqi i ftuar në rubrikën ”Opinion” në News24 ka thënë se manifestimi i Metës më 2 mars do të ketë pjesëmarrje masive, pasi ai vetë...

“Nuk marrim frymë”, mjeku reanimator jep detaje për helmimin e nxënësve në Fier: Presim analizat për të zbuluar të vërtetën

Aktualitet

“Nuk marrim frymë”, mjeku reanimator jep detaje për helmimin e nxënësve në Fier: Presim analizat për të zbuluar të vërtetën

Mjeku reanimator, Kliton Gjerazi, jep detaje për dërgimin me urgjencë në spital të disa nxënësve të gjimnazit në Fier. Mjeku hedh poshtë pretendimet se nxënësit mund të jenë helmuar, duke...

Pamje nga stërvitjet e ushtrisë amerikane, momenti kur me mitralozin e montuar në helikopter rrëzon dronin në det

Globi

Pamje nga stërvitjet e ushtrisë amerikane, momenti kur me mitralozin e montuar në helikopter rrëzon dronin në det

Lufta kundër dronëve dita-ditës është duke u bërë prioritet për forcat e armatosura në mbarë botën Fluturaket pa pilot kanë filluar t’ua fusin frikën për sulme të befasishme ushtrive të fuqive...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!