Detajet/Arrestohen 3 shqiptarë, udhëtonin me 12 milion euro kokainë me vete

E mërkurë, 09 October 2019 17:21

Tre shqiptarë janë arrestuar ditën e sotme në Zvicër ndërsa po transportonin një sasi të konsiderueshme droge.

Shqiptarët kishin me vete në momentin e arrestimit 12 kg kokainë me vlerë 12 milion euro.

Policia zvicerane nuk jep detaje lidhur mbi identitetin e shqiptarëve, ndërsa bëhet e ditur mosha e tyre 23, 29 dhe 39 vjeç.

 

Trafikantët po udhëtonin me dy automjete të ndryshme kur u ndaluan nga Policia.

Droga u gjet gjatë kontrollit në makinën ku udhëtonte shqiptari 23 vjeçar të cilit iu gjetën 9 pako kokainë e fshehur në një fund të dyfishtë të modifikuar në makinë.

Në automjetin e dytë ku udhëtonin dy shqiptarët e tjerë u gjet një tjetër pako me kokainë.

Sipas mediave vendase dyshohet se kokaina trafikohej nga Holanda.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Aktualitet

Me 221 km/h në aksin Sauk-TEG.

Një shpejtësi e çmendur dhe frikshme që rrezikon edhe përdoruesit e tjerë të rrugës. “Radari dhe polici të shpëtojnë jetën. Vijon të ndodhë në aksin rrugor Sauk – Teg. 221 km/h...

Çfarë duhet të pini për kujtesë dhe mendje të fortë? Ja kujdesi që ju duhet

Shëndeti

Çfarë duhet të pini për kujtesë dhe mendje të fortë? Ja kujdesi që ju duhet

Shëndeti i mirë i trurit do të thotë edhe shëndet i mirë i të gjithë trupit dhe jetë e gjatë. Kur flasim për kujdesin ndaj organizmit, ka me qindra mënyra...

Tërmet i fortë “shkund” Kretën

Aktualitet

Tërmet i fortë “shkund” Kretën

Lëkundje të forta sizmike krijuan panik te qytetarët e Kretës në mëngjesin e kësaj të enjteje. Kreta u godit nga një tërmet me magnitudë 4,9 e shkallës Rihter, mëngjesin e sotëm...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!