‘Rama po të dëgjonte Soros nuk përfundonte si gruaja e Bilalit në foton me Obaman’

E mërkurë, 09 October 2019 22:21

E ftuar në Syri Tv në ‘Çim Peka Live’, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, duke iu drejtuar kryeministri Rama, tha se nëse ky i fundit do kishte dëgjuar Sorosin nuk do kishte përfunduar si gruaja e Bilalit në fotografinë e Obamas.

Kryemadhi tha më tej se Rama është aq dinak sa nuk firmos vetë për koncesionet pasi ka frikë nga dënimi, por ia ka lënë të gjitha koncesionet ministrave të tij.
‘Të gjitha koncesionet Rama ia ka lënë Milva Ikonomit, Beqajt, Damianit, Niko Pekeshi, Erion Braçes e me radhë. Rama nuk ka firmosur vetë. E dini që për ligjin për Teatrin nuk ka marrë pjesë në votim dhe nuk asnjë fjalim të tij në procesverbal që nesër të jetë i larë. Madje nuk ka votuar as pro.’
Kryemadhi foli edhe për sjelljen e Ramës me ndërkombëtarët

‘Si gënjen Edi Rama. Sjellja e Edi Ramës me ndërkombëtarët është shumë më interesante se e Sali Berishës, Nanos, Bashës dhe me radhë.

Vetëm amerikanët nuk e kanë ngrënë nga Edi Ramën. E hëngri vetëm pak Obama. Deri në momentin që Edi Rama nuk cënonte sigurinë e Evropës me narkotikët për ndërkombëtarët nuk ishte probleme. Në momentin që kriminelët e tij pushtuan Evropës atëherë u kthye në problem.

Edi Rama po të dëgjonte Sorosin nuk përfundonte si gruaja e Bilalit. Edi Rama ka ardhur si sponsorizim nga shoqëri e hapur e financuar nga Soros

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Lotaria Amerikane/U shty për shkak të pandemisë, pritet sot dalja e përgjigjeve

Aktualitet

Lotaria Amerikane/U shty për shkak të pandemisë, pritet sot dalja e përgjigjeve

  Të gjithë ata që kanë aplikuar për lotarinë amerikane dhe iu është dashur të presin dhe një muaj më tepër do të mund të mësojnë nga sot nëse janë fitues. Ndonëse...

FOTO/ Thaçi selfie me Ramën: Me Edin si çdoherë, pa protokoll...

Politikë

FOTO/ Thaçi selfie me Ramën: Me Edin si çdoherë, pa protokoll...

Gjatë vizitës së tij në Tiranë, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi është takuar edhe me kryeministrin Edi Rama. Përmes një postimi në Facebook, kreu i shtetit në Prishtinë shkruan se takimi...

Gjykata e Apelit kthen në detyrë anëtarin e KPA-së, Luan Daci

Aktualitet

Gjykata e Apelit kthen në detyrë anëtarin e KPA-së, Luan Daci

Gjykata e Posaçme e Apelit kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar vendosi të ndryshojë vendimin e Gjykatës Kundër Korrupsionit dhe Krimit dhe ta rikthejë në detyrë anëtarin e KPA, Luan...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!