Tragjedi e dyfishtë/ I riu katër ditë i zhdukur, i vdes edhe babai

Premte, 18 October 2019 21:55

Një familje shqiptare në Lipjan të Kosovës është goditur nga një tragjedi e dyfishtë brenda pak ditësh. Katër ditë pasi Shqipdon Aliu, 23 vjeç, ishte zhdukur, ka humbur jetën edhe babai i tij. 

Shqipdoni ishte nisur të dielën me furgon për në Prishtinë për të takuar të dashurën e tij, por që nga ai moment nuk ka asnjë informacion për të.

23-vjecari donte që nusen e tij të ardhshme ta njihte me babain e tij Nevzat Alija, i cili po vuante nga kanceri. Por, që nga ajo ditë nuk dihet se ku ndodhet i riu nga Gadimja.

Familjarët thanë se Shqipdoni asnjëherë nuk ka sjellë probleme në shtëpi. Ai ishte djalë i qetë, thotë edhe menaxheri i lokalit, ku qëndronte shpesh 23-vjeçari.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Askush nuk e ka bërë më parë, Mourinho do të provojë rekordin historik!

Sport

Askush nuk e ka bërë më parë, Mourinho do të provojë rekordin historik!

Jose Mourinho ka marrë drejtimin e Tottenham, duke zëvendësuar Mauricio Pochettinon. “Special One” e merr në një moment aspak të mirë ekipin e “gjelave”, pasi në Premier League, ata kanë...

E FUNDIT: Juventusi dërgon mjekun për të ndihmuar futbollin shqiptar!

Sport

E FUNDIT: Juventusi dërgon mjekun për të ndihmuar futbollin shqiptar!

Një ekspert i mjekësisë sportive për futbollin shqiptar! Nga "J-Medical", pra "Juventus Medical" në Torino te ambjentet e federatës shqiptare të futbollit, në seminar me përfaqësues stafesh mjekësore nga Kategoria...

Luis Enrique heq nga puna mikun e tij: Spanja në stuhi polemikash

Politikë

Luis Enrique heq nga puna mikun e tij: Spanja në stuhi polemikash

Spanja në kaos. Rikthimi i Luis Enrique në pankinë ka provokuar efektin e kundërt me atë që shpresohej, për shkak të largimit të Robert Moreno. Ai që duhej të ishte...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!