Si e nxori bllof ‘Juli i Pashakos’ policinë: Më kërkonin në shtëpi, por ja ku isha...

Premte, 08 November 2019 21:30

Mbrëmjen e djeshme, Policia e Shtetit publikoi lajmin në media se, në një qytet në jug të Shqipërisë po zhvillohej një operacion blic për ndalimin e një tjetër personi të dyshuar si pjesëmarrës në atentatin e 1 nëntorit ndaj prokurorit Arjan Ndoja.

Madje, në disa studio televizive, gazetarët publikuan edhe emrin. Bëhej fjalë për një person të njohur të policisë, Julian Sula, ose i njohur ndryshe si “Juli i Pashakos”.

Por mbrëmjen e sotme, në një lidhje live për Abc News, ky i fundit e nxori bllof policinë.

“Nuk e di se sot erdha, kam qenë vizitë në Turqi se jam keq nga mushkëritë, flas me avokatin, i thashë pse më kërkojnë, dhe foli avokati me shefin e komisariatit dhe drejtorin dhe ata i thanë nga ne nuk ka gjë. I pyeti pse i keni vajtur kontroll. Unë s’jam as i kërkuar, nuk di pse më lidhin me ngjarjen, sa erdha në shtëpi nga Turqia, në Kosovë, nga Kosova në shtëpi," u shpreh ndër të tjera ai.

Ai shtoi se të nesërmen do të shkojë në polici për sqarimin e situatës. 

“Unë do të shkojë në polici që nesër në mëngjes. Jam i gatshëm të paraqitem.se po dëgjoj lloj-lloj gjërash. Goca me psikolog se me kanë çakorduar familjen. Që nesër në mëngjes jam te dera”, deklaroi Julian Sula.

Sipas policisë, në aksion morën pjesë policia e rendit, forcat operacionale dhe FNSH.

Për atentatin në fjalë, i arrestuari i vetëm për momentin është shtetasi Redjan Rraja.

Modifikuar më Premte, 08 November 2019 21:33

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

16 persona të mbyllur në kontenierin e një trageti

Globi

16 persona të mbyllur në kontenierin e një trageti

Një zëdhënës i operatorit të linjës suedeze të trageteve Stena njoftoi se janë gjetur 16 persona të mbyllur në rimorkion e një trageti pasagjerësh që udhëtonte nga Franca për në...

Presidenti Trump: do t'i bëj publike të dhënat e mia financiare

Globi

Presidenti Trump: do t'i bëj publike të dhënat e mia financiare

Presidenti Donald Trump njoftoi të enjten se do të publikojë të dhëna mbi financat e tij përpara zgjedhjeve presidenciale të 2020, duke shtuar se i takonte atij të vendoste mbi...

Debati i kandidatëve demokratë

Globi

Debati i kandidatëve demokratë

Zgjedhjet presidenciale të vitit 2020 u rikthyen në qendër të vëmendjes të mërkurën në Atlanta të shtetit Xhorxhia, ku pretendentët për kandidaturën e partisë demokrate u mblodhën për debatin e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!