Majat dhe Mogherinet e Iranit në BE

Premte, 22 November 2019 21:45

Maja Kocijancic, Zëdhënëse për Punët e Jashtme dhe Politikën e Sigurisë e Bashkimit Evropian, me anë të një deklarate për shtyp i cilëson si të “papranueshme” deklaratat mbi diplomatët në Tiranë. Ajo me 1 dhjetor ikën nga detyra ndaj bëri shërbimin e fundit kryeministrit Rama.

Ishte shumë e shqetesuar zëdhënësja e Mogherinit per integritetin e përfaqësuesve diplomatikë të saj.
Është mirë t’i zgjedhin perfaqsuesit dhe me seriozitet dhe me integritet. Këto janë cilësi që një diplomat ose i ka ose nuk i ka fare . Nësë përfaqësuesja jote Vllahutin nuk tha një fjale për kanabizimin e Shqipërisë dhe shndërrimin e saj në depo kanabisi dhe heroine e kokaine ky nuk është faji as i shqiptareve dhe as i presidentit shqiptar.
Nësë përfaqësuesit e tu mbyllin sytë kur bëhet grusht shteti në emër të një reforme të katandisur në picetë ku fshin hundët me kokainë Rilindja. Ky nuk është faji i Presidentit shqiptar.
Nëse shkelën parimet e Shtetit të së drejtës dhe të demokracisë ky nuk është faji i shqiptarëve apo i presidentit shqiptar.
Nëse na imponohen zgjedhje moniste dhe na i shisni për demokratike ky nuk është faji i Presidentit shqiptar.
Nëse ambasadoria juaj Vllahutin përfshihet në afera korruptive për të cilën auditi juaj i brendshëm ka një hetim ky nuk është faji i Presidentit shqiptar.

Nëse përfaqësuesi juaj monizmin do të na e shesë për democraci, kini parasysh që shkatërrimi i Shtetit të së drejtës dhe i Gjykatës së Lartë, e asaj Kudtetuese është bërë me bekimin tuaj.

Nëe ambasadorët tuaj duan edhe te jenë këshilltarë të sektit të rilindjes, kjo është puna juaj. Por mos fol më për dinjitet e integritet . Kur mbështet një grupim politik që vjedh zgjedhjet me paratë e drogës së krimit të organizuar dhe ju duartrokisni , sigurisht që është shumë luks të flasësh për dinjitet e integritet .
Ke kohë që ke punuar me mbështetëset e Iranit ne BE, prandaj të janë ngatërruar dhe dallimet midis diktaturës e demokracisë./ REDAKSIONALE

Modifikuar më Saturday, 23 November 2019 17:20

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Krimi makabër/ Kërkohej në gjithë Europën, shqiptari kapet në ...

Aktualitet

Krimi makabër/ Kërkohej në gjithë Europën, shqiptari kapet në ...

Policia e Riminit, në zbatim të një mandat arresti ndërkombëtar të lëshuar nga Gjykata e Tiranës e të shpërndarë nga Interpol, ka arrestuar një shqiptar 32-vjeçar, formalisht rezident në Rimini...

Marrëveshja për Reformën Zgjedhore, Gjiknuri: Informuam ambasadorët e huaj mbi dialogun me opozitën jashtë parlamentit, na inkurajuan

Politikë

Marrëveshja për Reformën Zgjedhore, Gjiknuri: Informuam ambasadorët e huaj mbi dialogun me opozitën jashtë parlamentit, na inkurajuan

OSBE ka mbledhur sërish tryzën për Reformën Zgjedhore dhe Damian Gjiknuri bëri me dije se si pjesë e tryezës së ‘marrëveshjes’ informoi bashkë me Rudina Hajdarin ambasadorët e huaj rreth...

EMRI/ Ja kush është i rrezikshmi që u arrestua në mes të Tiranës

Aktualitet

EMRI/ Ja kush është i rrezikshmi që u arrestua në mes të Tiranës

Një shqiptar me pasaportë franceze, i shpallur në kërkim ndërkombëtar për vrasje në Francë, është arrestuar në Tiranë. Bëhet fjalë për 27 vjeçari, Tedi Qirjako i cili u kap në banesën...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!