FOTO/Shqiptari gjendet pa ndjenja në rrugë, kërkohet ndihma për ta identifikuar

Diel, 15 December 2019 20:06

Një shqiptar i cili jeton në Greqi është përballur me një situatë të rëndë ditën e sotme. Teksa ai ka qënë duke kaluar në rrugë ka hasur një person të shtrirë në tokë, pa ndjenja, në gjendje të rëndë shëndetësore. Personi pa ndjenja është shqiptar gjithashtu, ndërkohë që qytetari Arian Blloshmi kërkon ndihmën e të gjithëve për të identifikuar këtë person. Ai i bën thirrje çdo shqiptari që e njeh t’i vijë në ndihmë, pasi mjekët në zonën e Kallamatës theksojnë se është në gjendje kritike për jetën.

Thirrja e Arian Blloshmit: Pershendetje miqt e mi te dashur ju bej thirrje te gjithe shqiptarve apo te afmit e ketij personi qe kush e njeh apo e ka baba xhaxha apo daje apo njerin e tyre… Te paraqiten ne spitalin e tramumes ne Kallamata…qe ti vine ne ndim pasi ky person esht ne gjendje kritike per jeten kam kaluar rastesisht nga pilosi per ne kallamata dhe ne buzet te rruges ndodhesh ky person i shtrir per toke ne gjendje te mjerueshme per jeten,,,

 

I bej thirrje Ministrise se jashtme dhe asaj te brendshme shqiptare te marrin menje here kontakte me qendren spitalore te kallamates per te mesuar per gjendje dhe jeten e keti personi pasi kemi te bejm me nji jeten njeriu Pasi ky person nuk dispunon as dekumenta ne shtetin grek si pas informacionin qe me dhan banoret dhe shqipetaret per rrethe kallamates ky person ishte ne meshir te zotit pa shpi pa uje pa buke dhe fletja e tij ishte ne bythe te ullirit

 

 

 

Dhe nuk disponon as pasaport as leter indefikim..

 

Pasi kam kominikuar me mjeket e siptalit te kallamates konfirmuar se personi ne fjal esht ne gjendje kritike per jeten… Nese mundet te jete babai im dhe i joti vellai im apo i joti prandaj duhet ta ndimojm me sa mundemi Duhet te veproj me njeher ituticionet shtetrore shqipetare per ti ardhur ne ndim keti personi qe per momenti ndodhet ne duart e mjekve grek Me Lejoni te falenderoj orgjencen greke qe pasi mori tefonaten nga ana ime per ti ardhur ne ndime keti personi u gjenden ne korrekord pran keti personi…. Nese mundesh shperndaje dhe ti qe dikush nga te afmit e ketij ta shikoj…pasi qenka ne meshir te zotit dhe qenka i vetem…ketu ne greqi.”

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

U kapën në Bari, gjatë megaoperacionit të policisë italiane/ Zbardhen emrat e dy shqiptarëve

Aktualitet

U kapën në Bari, gjatë megaoperacionit të policisë italiane/ Zbardhen emrat e dy shqiptarëve

Mediat fqinje kanë zbardhur emrat e dy shqiptarëve të arrestuar, nga policia italiane në San Salvo, pas megaoperacionit të kryer në Bari. Bëhet e ditur se shqiptarët e arrestuar janë Denis Bimi...

Humbi djalin 2 vjeçar nga zjarri/ Babai i 8 fëmijëve: Isha në punë kur më thanë ka rënë zjarr

Aktualitet

Humbi djalin 2 vjeçar nga zjarri/ Babai i 8 fëmijëve: Isha në punë kur më thanë ka rënë zjarr

Në banesë ndodhej vetëm nëna e tij me vajzën disa muajshe, ndërsa i ati ishte duke mbledhur kanoçe për të siguruar ushqim për 8 fëmijët e tij. Shkaqet e zjarrit...

Aksion i gjerë në Tiranë e disa qytete, kapet drogë në formë çokollate, në pranga 4 anëtarë të një grupi kriminal

Aktualitet

Aksion i gjerë në Tiranë e disa qytete, kapet drogë në formë çokollate, në pranga 4 anëtarë të një grupi kriminal

Një operacion i gjerë policor po zhvillohet në Tiranë dhe disa qytete të tjera, për goditjen e grupeve kriminale të trafikut të drogës. Gazetarja Dorjana Bezat raporton për “BalkanWeb” se nga super-aksioni policor...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!