Kris pistoleta/ Qëllohet me dy plumba i riu, ndërsa po pinte kafe

E Enjte, 23 Janar 2020 12:08

Një sherr i përfunduar me një të plagosur.

Kjo është ngjarja e ndodhur mbrëmjen e dy ditëve më parë në Napoli, Itali, ku protagonist është një i ri shqiptar i cili ka mbetur i plagosur me dy plumba.

Autori i plagosjes, ka hyrë brenda bar ‘Terminal’ në Acerra, Napoli dhe pa u shqetësuar fare nga klientët, ka nxjerrë pistoletën dhe ka qëlluar dy herë ndaj të riut.

I riu shqiptar ka marrë plagë në këmbë dhe është dërguar me urgjencë në spital, ku mësohet se ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Fillimisht ka pasur paqartësi në lidhje me kombësinë e të plagosurit, pasi shqiptari kishte pasaportë angleze.

Nga hetimet e para mësohet se para se të qëllohej me pistoletë, shqiptari ishte përfishirë në një sherr me të dyshuarin si autor të plagosjes.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Koronavirusi/ Ambasada shqiptare ne Romë: Çfarë po ndodh me njerëzit tanë në Itali

Aktualitet

Koronavirusi/ Ambasada shqiptare ne Romë: Çfarë po ndodh me njerëzit tanë në Itali

Përhapja e Koronavirusit në disa rajone të Italisë ka sjellë dhe reagimin e ambasadës shqiptare në Romë, e cila përmes një deklarate, ka bërë të ditur se deri më tani, asnjë...

Bernie Sanders fiton Nevadën

Globi

Bernie Sanders fiton Nevadën

 Bernie Sanders fitoi të shtunën zgjedhjet brenda partisë në garën për zyrtarizimin e kandidatit demokrat që do të garojë kundër presidentit Trump në zgjedhjet e nëntorit. Me fitoren në Nevada zoti...

EMRAT/Aksioni për “Lojërat e fatit”, gjykata jep masat e sigurisë për të arrestuarit

Aktualitet

EMRAT/Aksioni për “Lojërat e fatit”, gjykata jep masat e sigurisë për të arrestuarit

Policia e Shtetit arrestoi ditë më parë disa persona, të cilët akuzohen se kanë organizuar lojëra fati në mënyrë të paligjshme. Gjykata e Tiranës ka dhënë sot masat e sigurisë për...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!