Krimi makabër/ Kërkohej në gjithë Europën, shqiptari kapet në ...

Premte, 24 Janar 2020 11:50

Policia e Riminit, në zbatim të një mandat arresti ndërkombëtar të lëshuar nga Gjykata e Tiranës e të shpërndarë nga Interpol, ka arrestuar një shqiptar 32-vjeçar, formalisht rezident në Rimini, por me mungesë prej disa muajsh në qytetin italian.

I arrestuari, në kërkim që nga prilli i kaluar, është dënuar me katër vjet burg në Shqipëri për dëmtime të rënda.

Më 2014, një roje sigurie ndërhyri për të shuar një sherr ku ishte i përfshirë edhe 32-vjeçari. Ky i fundit i nguli një kaçavidë në sy, duke i shkaktuar hemorragji të fortë.

Pasi mësuan se shqiptari ishte kthyer në qytet, policët e Riminit u vunë në ndjekje dhe arritën ta identifikonin teksa doli nga një pallat me fytyrën të mbuluar me shall, që të mos njihej.

Ndalimi verifikoi se ishte pikërisht i kërkuari, tashmë në burg e në pritje të vendimit të Gjykatës së Apelit në Bolonja për ekstradimin në Shqipëri.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Koronavirus zbraz stadiumet, Juve-Inter pa tifozë: “Me shumë mundësi Serie A me dyer të mbyllura”

Sport

Koronavirus zbraz stadiumet, Juve-Inter pa tifozë: “Me shumë mundësi Serie A me dyer të mbyllura”

Emergjenca Koronavirus është një temë e nxehtë edhe përsa i përket futbollit në Itali. Masat e marra për tu kujdesur për shëndetin e atletëve e tifozëve janë ngjitur në rendin...

Në kërkim të shpresës së humbur...

Politikë

Në kërkim të shpresës së humbur...

Mbi filmin “Shpresa e e humbur”, realizuar nga “The Albanian” dhe shoqata “Shpresa Programme”, Londër Nga Flori Slatina Problemet sociale nuk janë vetëm shqetësim i organeve shtetërore, apo shoqërisë dhe shoqatave jo...

Mafia e mbetjeve/ Si u sekuestruan 18 mijë kg pajisje të rrezikshme në portin italian që po vinin në Shqipëri

Politikë

Mafia e mbetjeve/ Si u sekuestruan 18 mijë kg pajisje të rrezikshme në portin italian që po vinin në Shqipëri

Agjencia e Doganave në Ankona në bashkëpunim me Karabinierët, kanë kryer kontrolle të vazhdueshme në kuadër të parandalimit të aktiviteteve të parandalimit të krimit mjedisor, pas të dhënave për eksportin...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!