Kina konfirmon 830 raste dhe 25 të vdekur nga virusi

Premte, 24 Janar 2020 18:21

Komisioni Kombëtar i Shëndetit në Kinë tha të premten se janë 830 raste të konfirmuara të koronavirusit të ri në mbarë vendin dhe të paktën 25 njerëz kanë vdekur.

Qeveria kineze izoloi qytete të tjera të premten, ndërsa ka vënë postoblloqe në një hap të papaparë për të frenuar virusin, i cili është përhapur në disa shtete, përfshi edhe Shtetet e Bashkuara.

Turqia filloi të premten të kontrollojë pasagjerët në të gjitha fluturimet nga Kina duke përdorur kamera termike. Organizata Botërore e Shëndetit tha se ishte ende herë për të deklaruar koronavirusin si emergjencë globale shëndetësore.

Ndërtimi i spitalit në Wuhan
Ndërtimi i spitalit në Wuhan

Autoritetet lokale në qytetit kinez Wuhan, ku besohet se ka origjinën koronavirusi, thanë të premten se qyteti po ndërton një spital të ri me 1 mijë shtretër, i cili pritet të përfundojë me 3 shkurt.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kërkoi dorëheqjen e Shahinit dhe llogari për AMA-n, ‘ndëshkohet’ kryetarja e komisionit të mediave

Politikë

Kërkoi dorëheqjen e Shahinit dhe llogari për AMA-n, ‘ndëshkohet’ kryetarja e komisionit të mediave

Opozita parlamentare duket se nuk po gjen rehat edhe pse nuk ka mbajtur ndonjë peshë të madhe në skenën politike shqiptare. Burime për “BalkanWeb” bënë me dije se grupi parlamentar...

VIDEO/ Koronavirusi, një fëmijë afgan izolohet në Sarandë

Aktualitet

VIDEO/ Koronavirusi, një fëmijë afgan izolohet në Sarandë

Një fëmijë afgan po mbahet i izoluar në Spitalin e Sarandës, pasi fillimisht është dyshuar për koronavirus për shkak të temperaturës së lartë që ka pasur gjatë kontrollit. Burimet policore thonë...

PD kërkon shkarkimin e Ministres së Arsimit, Besa Shahini

Politikë

PD kërkon shkarkimin e Ministres së Arsimit, Besa Shahini

Partia Demokratike deklaron se heshtja e qeverisë duke mos e dënuar abuzimin seksual të një mësuesi me nxënësen e mitur në një shkollë të Fierit është tregues se qeveria nuk...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!