Shoqata PSEDA-ILIRIA partnere e projektit SWAN

Premte, 21 February 2020 22:27

rek.JPG

 

Shoqata PSEDA- ILIRIA si partnere në projektin SWAN  i financuar nga Bashkëpunimi Ndërkombëtar Intereg V Ballkan-Mesdhe 2014-2020 dhe me një ndikim të spikatur në advokimin e cështjeve të mprehta mjedisore, ka marrë përsipër të nxisë kontributin e shoqërisë civile, vecanërisht të lidhura me grupet e interesit, industritë dhe autoritetet lokale etj.

Si rezultat, gama e përfituesve nga projekti janë: a) politikë-bërësit e menaxhimit të burimeve, të cilët do të zhvillojnë strategjitë e duhura, kontrollet e cilësisë dhe instrumentat e politikave në lidhje me mundësitë e fitimit dhe kursimit; b) prodhuesit e mbetjeve dhe mbledhësit, të cilët do të identifikojnë mënyra të rikuperimit të vlerës; c) firmat industriale, të cilat do të rikuperojnë mundësi të sigurimit të burimeve zëvendësuese të përshtatshme dhe për të arritur një ulje të nivelit të CO2; d) shoqëria në përgjithësi, e cila do të prezantohet me mundësi të reja pune.

Shoqata e Mbrojtjes dhe Zhvillimit Mjedisor & Social PSEDA-iLIRIA  është një organizatë, joqeveritare, jofitimprurëse me aktivitetin e saj kryesor kontributin në mbrojtjen e mjedisit.

Mbrojtjen dhe zhvillimin e burimeve natyrore, përgatitjen dhe zbatimin e projekteve në fushën e mjedisit, social ekonomik.

Projekt i bashkë-financuar nga Bashkimi Europian      dhe Fondet Kombëtare të vendeve pjesëmarrëse

 

www.facebook.com/SWANplatform                  www.swan-interreg.com

Modifikuar më Premte, 21 February 2020 22:29

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

U akuzua për përdhunim/ Lihet i lirë shefi i Policisë së Fushë-Arrëzit

Aktualitet

U akuzua për përdhunim/ Lihet i lirë shefi i Policisë së Fushë-Arrëzit

Shefi i stacionit të Policisë në Fushë- Arrëz, Izmir Duraku i arrestuar për përdhunim të një të miture jetime në 2015 e cila do denonconte një abuzim seksual është liruar. Në atë...

72 viktima në 24 orë/ Vijon trendi zbritës në Itali

Globi

72 viktima në 24 orë/ Vijon trendi zbritës në Itali

72 viktima nga koronavirusi jnë 24 orët e fundit. Këto janë të dhënat të publikuara pak më parë nga Mbrojtja Civile Italiane. Sa i përket rasteve të reja, sot u regjistruan edhe...

Reforma Zgjedhore/ Ish-deputetja: Rama nuk e do ndryshimin e sistemit, duhet një studim i thelluar

Politikë

Reforma Zgjedhore/ Ish-deputetja: Rama nuk e do ndryshimin e sistemit, duhet një studim i thelluar

Ish-deputetja e LSI-së Silva Caka e ftuar në Fax News foli ne lidhje me marrëveshjen për Refromën Zgjedhore, ku ndër të tjera foli edhe për ndryshimin e sistemit. Caka u shpreh...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!