EMRAT/Aksioni për “Lojërat e fatit”, gjykata jep masat e sigurisë për të arrestuarit

Diel, 23 February 2020 18:10

Policia e Shtetit arrestoi ditë më parë disa persona, të cilët akuzohen se kanë organizuar lojëra fati në mënyrë të paligjshme.


Gjykata e Tiranës ka dhënë sot masat e sigurisë për disa nga të arrestuarit në aksionin për “Lojërat e fatit”.

Gjykata dha masën ‘arrest në shtëpi’ për Redienel Hamollin.  Gjykata dha masën ‘arrest me burg’ për Erjon Kreka, Igliu Spaholli.

Po ashtu, gjykata dha “arrest me burg” për Klajdi Kuqon dhe Elvis Brahimin.Në burg mbeten edhe shtetasit Melaim Hyka dhe Taulant Reci. Kurse, “arrest në shtëpi” u dha për Endri Osmanajn.

Gjykata caktoi “arrest me burg” për Ilirjan Ballën dhe Erjon Mujën. Po ashtu, gjykata ka dhënë “detyrim paraqitje” për Ledion Malicikën.

Në burg janë lënë edhe shtetasit Ali Caushi dhe Mario Ylli. Nga gjykata u dha masa e sigurisë “detyrim paraqitje” për Klevis Dedja dhe Isuf Taton. U lanë në burg shtetasit Dritan Dema dhe Ines Salija.

Ndërkaq, në burg mbeti edhe shtetasi Romir Hamitaj, ndërsa u dha “detyrim paraqitje” për Drini Gora dhe Edrian Myftari. Gjykata la në burg shtetasin Axhildo Kashari, kurse u dha detyrim paraqitje për Denis Hyskon.

Po në burg mbeten shtetasit Axhildo Kashari, Igli Oboni dhe Klajdi Tosku, kurse u dha “detyrim paraqitje” për Arjan Tasellarin e Krejstjano Jaicarin.

Mësohet se 84 të arrestuar të tjerë në kuadër të operacionit për ndalimin e lojërave të fatit do të dalin nesër para gjykatës, për t’u njohur me masat e sigurisë.

EMRAT DHE MASA E SIGURISË E DHËNË NGA GJYKATA:

Erjon Muja – arrest ne burg

Axhildo Kashari – arrest ne burg

Igli Oboni – arrest ne burg

Taulant Preçi – arrest ne burg

Isuf Tato – detyrim paraqitje

Denis Hysko – detyrim paraqitje

Krejstjano Jaiçari – detyrim paraqitje

Arjan Tasellari – detyrim paraqitje

Erjon Kreka – arrest ne burg

Drini Gora – detyrim paraqitje

 

Igli Spaholli – arrest ne burg

Redinel Hamolli – arrest ne shtepi

Ledion Aliçka – detyrim paraqitje

Klevis Dedja – detyrim paraqitje

Edrian Myftari – detyrim paraqitje

Endrit Osmanaj – arrest ne shtepi

Dritan Dema – arrest ne burg

Samuel Buziu – arrest ne shtepi

Mario Ylli – arrest ne burg

Ilirjan Mustafa – arrest ne burg

Ali Çaushi – arrest ne burg

Klajdi Kuqo – arrest ne burg

Kostandin Delilaj – arrest ne burg

Enes Saliaj – arrest ne burg

Julian Kasaj – detyrim paraqitje

Elvis Brahimi – arrest ne burg

Melazim Hykaj – arrest ne burg

Romir Hamitaj – arrest ne burg

Klajdi Toska – arrest ne shtepi

Modifikuar më Diel, 23 February 2020 18:17

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Pirro Ahmetaj:Gëzuar 11 vjetorin e anëtarësimit në aleancën e Atlantikut të Veriut (NATO).

Politikë

Pirro Ahmetaj:Gëzuar 11 vjetorin e anëtarësimit në aleancën e Atlantikut të Veriut (NATO).

Të dashur bashkëAtdhetarë 🇦🇱, 4 Prill, 11 vjet më parë Shqiptarët realizuan një ëndërr shekullore: “i`u bashkuan aleancës më të fuqishme ushtarake të njerëzimit por edhe familjes së vlerave perëndimore”. Sa më...

Tragjedi në botën e modës, ndahet nga jeta stilisti legjendar i këpucëve. Dyshohet se u infektua me koronavirus

Globi

Tragjedi në botën e modës, ndahet nga jeta stilisti legjendar i këpucëve. Dyshohet se u infektua me koronavirus

Sergio Rossi, stilisti i njohur i këpucëve, ka vdekur në moshën 84 vjeçare. Nuk dihet ende shkaku i vdekjes së stilistit legjendar, i cili themeloi një nga markat më të...

Ja si parashikohet moti sot dhe nesër

Moti

Ja si parashikohet moti sot dhe nesër

Mot i variueshëm parashikohet te jete sot dhe neser, me ere te vrullshme dhe me prani te reshjeve te shiut.motSherbimi Meteorologjik Ushtarak ben me dije se dita e sotme parashikohet...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!