‘Jam ekstremist islamik’, shqiptari kërcënon policinë por e pëson keq

Hënë, 24 February 2020 15:04

Një 36-vjeçar është arrestuar nga Policia në Itali, pasi u përfshi në një aksident rrugor në Verona. Por sikur të mos mjaftonte kjo, 36-vjeçari është larguar nga vendi i ngjarjes për ti shpëtuar përgjegjësisë ligjore. Në ndjekje të tij është vënë policia italiane, e cila arriti ta ndalonte shqiptarin.

Megjithatë, edhe gjatë ndalimit nga policia, 36-vjeçari kishte bërë rezistencë duke kërcënuar punonjësit e policisë se ishte një “ekstremist islamik”,duke u shprehur se do të shpërthente. Megjithatë, policët nuk janë tërhequr duke kuptuar se shqiptari mund të ishte nën efektin e alkoolit ose lëndëve narkotike.

Ata e kanë ndaluar dhe më pas e kanë dërguar në spital për të marr mjekim. Ndërkohë, shqiptari, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur, është arrestuar dhe do të akuzohet për rezistencë ndaj forcave të policisë dhe kërcënimin e një zyrtari publik.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Lajme të mira nga Franca, në 24 orë humbin jetën vetëm 441 persona. Ja sa ka shkuar numri i të infektuarve

Globi

Lajme të mira nga Franca, në 24 orë humbin jetën vetëm 441 persona. Ja sa ka shkuar numri i të infektuarve

Lajme të mira vijnë nga Franca sa i përket numrit të viktimave nga koronavirusi. Mediat vendase raportojnë se në 24 orë kanë ndërruar jetë 441 persona, një numër më i ulët se...

Pas kryeministrit të Mbretërisë së Bashkuar edhe e dashura e tij shtatzënë e infektuar me koronavirus

Globi

Pas kryeministrit të Mbretërisë së Bashkuar edhe e dashura e tij shtatzënë e infektuar me koronavirus

Carrie Symonds, e dashura e kryeministrit të Mbretërisë së Bashkuar Boris Johnson, konfirmoi se është prekur nga koronavirusi. Johnson vetë rezultoi pozitiv me koronavirus javën, ndërsa e dashura e tij, e...

Shkon në 68 numri i viktimave në Greqi, Zv.ministri i Shëndetësisë: Përhapja e COVID-19 është aq e madhe sa asnjë sistem shëndetësor nuk mund ta përballojë

Politikë

Shkon në 68 numri i viktimave në Greqi, Zv.ministri i Shëndetësisë: Përhapja e COVID-19 është aq e madhe sa asnjë sistem shëndetësor nuk mund ta përballojë

Ekspertët thonë se Greqia është optimiste sa i përket evolucionit të koronavirusit, por theksojnë gjithashtu se se: “nuk duhet të jemi të vetëkënaqur, sepse atëherë virusi do të na shkatërrojë”. Mediat greke...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!