Kapen 20 shtetas afganë në Novoselë, kishin si destinacion vendet e BE-së

Premte, 28 February 2020 14:15

20 shtetas afganë mes tyre edhe fëmijë janë ndaluar në autostradën Vlorë-Levan, në afërsi të Novoselës.

Shtetasit afganë janë dërguar në komisariat, ndërsa se destinacion mësohet se kishin vendet e BE-së.

Gjithashtu shtetas afganë që janë kapur sërish në 6 shkurt 2020 janë ndalur 11 emigrantë.

Emigrantët ishin shtetas sirianë dhe afganë. Ato janë kapur në kufi të gjelbër dhe në fshatrat kufitare me shtetin grek pranë fshatit Vidohovë në Devoll.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

U akuzua për përdhunim/ Lihet i lirë shefi i Policisë së Fushë-Arrëzit

Aktualitet

U akuzua për përdhunim/ Lihet i lirë shefi i Policisë së Fushë-Arrëzit

Shefi i stacionit të Policisë në Fushë- Arrëz, Izmir Duraku i arrestuar për përdhunim të një të miture jetime në 2015 e cila do denonconte një abuzim seksual është liruar. Në atë...

72 viktima në 24 orë/ Vijon trendi zbritës në Itali

Globi

72 viktima në 24 orë/ Vijon trendi zbritës në Itali

72 viktima nga koronavirusi jnë 24 orët e fundit. Këto janë të dhënat të publikuara pak më parë nga Mbrojtja Civile Italiane. Sa i përket rasteve të reja, sot u regjistruan edhe...

Reforma Zgjedhore/ Ish-deputetja: Rama nuk e do ndryshimin e sistemit, duhet një studim i thelluar

Politikë

Reforma Zgjedhore/ Ish-deputetja: Rama nuk e do ndryshimin e sistemit, duhet një studim i thelluar

Ish-deputetja e LSI-së Silva Caka e ftuar në Fax News foli ne lidhje me marrëveshjen për Refromën Zgjedhore, ku ndër të tjera foli edhe për ndryshimin e sistemit. Caka u shpreh...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!