Pranuan të paguajnë karantinën, futen në atdhe 8 shqiptarë

E Enjte, 09 Prill 2020 17:43

Tetë shqiptarë të cilët ishin bllokuar në tokën neutrale midis Greqisë dhe Shqipërisëm janë lejuar ditën e sotme të kalojnë doganën e Kapshticës për tu futur në atdhe. 

Ata janë lejuar të futen në atdhe, pasi kanë pranuar të karantinohen në ambjentet e hotelit.
Shqiptarët mësohet se kishin mbërritur në kufi në orët e para të mëngjesit të kësaj të enjtje.

Pas kryerjes së procedurave dhe kontrollit mjekësor, ata më pas do të transportohen drejt hotelit.
Ndërkohë që ata do ti paguajnë vetë shpenzimet e transportit dhe të hotelit.

Në fillim qytetarët kanë kërkuar që të shkojnë në banesat e tyre pasi nuk kishin mundësi që të paguanin hotelin, por një gjë të tillë nuk është lejuar nga policia kufitare.

Ndërkohë që vazhdojnë të vijnë shqiptarë të cilët kërkojnë të futen në atdhe. 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

U akuzua për përdhunim/ Lihet i lirë shefi i Policisë së Fushë-Arrëzit

Aktualitet

U akuzua për përdhunim/ Lihet i lirë shefi i Policisë së Fushë-Arrëzit

Shefi i stacionit të Policisë në Fushë- Arrëz, Izmir Duraku i arrestuar për përdhunim të një të miture jetime në 2015 e cila do denonconte një abuzim seksual është liruar. Në atë...

72 viktima në 24 orë/ Vijon trendi zbritës në Itali

Globi

72 viktima në 24 orë/ Vijon trendi zbritës në Itali

72 viktima nga koronavirusi jnë 24 orët e fundit. Këto janë të dhënat të publikuara pak më parë nga Mbrojtja Civile Italiane. Sa i përket rasteve të reja, sot u regjistruan edhe...

Reforma Zgjedhore/ Ish-deputetja: Rama nuk e do ndryshimin e sistemit, duhet një studim i thelluar

Politikë

Reforma Zgjedhore/ Ish-deputetja: Rama nuk e do ndryshimin e sistemit, duhet një studim i thelluar

Ish-deputetja e LSI-së Silva Caka e ftuar në Fax News foli ne lidhje me marrëveshjen për Refromën Zgjedhore, ku ndër të tjera foli edhe për ndryshimin e sistemit. Caka u shpreh...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!