COVID-19/ Rritet numri i të infektuarve në Vlorë, 5 raste të reja

Premte, 12 June 2020 08:31

Gjatë ditëve të fundit ka patur një rritje të numrit të të infektuarve me koronavirus në vend. Ka patur një shtrirje në pothuajse të gjithë qarqet e vendit.

Pesë raste të reja me koronavirus janë konfirmuar këtë të premte në Vlorë.

Burimet bëjnë me dije se rastet e reja janë 4 familjarë të rastit të konfirmuar një ditë më parë dhe një rast i ri.

Ndërkohë një ditë më parë është konfirmuar pozitiv një 40 vjeçar, i cili kishte punuar si bojaxhi në Himarë, dhe dyshohet se është infektuar nga qëndrimi me një qytetar nga Tirana.

Në vendin tonë deri më tani numri i të infektuarve është 1385 persona, mes të cilëve 35 kanë humbur jetën dhe 1001 janë shëruar.

Modifikuar më Premte, 12 June 2020 09:13
Login to post comments

Lajmet e fundit

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Sport

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Nga Christian Falk, BILD   Ai ka qenë prej vitesh një nga yjet tanë më të mëdhenj aktivë të futbollit në mbarë botën. Por jo për shumë kohë...  Lideri i kombëtares Toni Kroos...

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Sociale

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Vrulli i turizmit gjatë viteve të fundit në Shqipëri ka nxitur zhvillimin e aktiviteteve të turizmit detar për qëllime çlodhëse dhe argëtuese.  Sipas Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit deri më tani...

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...