Pamje tronditese/Shihni gomonen që u mbyt në Kanalin Anglez

E mërkurë, 14 December 2022 13:26

Të dhënat mbeten ende të paqarta. Mediat britanike flasin për të paktën tre viktima deri më tani. Të tjera media shkruajnë se janë 43 persona të shpëtuar nga ky horror në ujë.

Por pamjet që sjell operacioni i shpëtimit janë tronditëse. Ato tregojnë se me çfarë mjeti lundrues janë nisur këta njerëz të dëshpëruar drejt Anglisë.

Fotot e gomones nuk kanë nevojë për shumë koment.

Kujtojmë se shqiptarët mbajnë numrin më të lartë të personave që kalojnë me gomone përmes Kanalit Anglez. Të paktën 12 mijë shqiptarë kanë kaluar me gomone nga janari deri në shtator, ndërkohë që fluksi nuk është ndalur as në këto ditë të ftohta.

Ende nuk dihet kombësia e personave që ishin në gomone. Operacioni vazhdon.

Modifikuar më E Enjte, 15 December 2022 08:31
Login to post comments

Lajmet e fundit

Mira Murati gruaja e parë shqiptare emërohet CEO e OpenAI (inteligjenca artificiale)

Politikë

Mira Murati gruaja e parë shqiptare emërohet CEO e OpenAI (inteligjenca artificiale)

Bordi i drejtorëve të OpenAI shprehet në një njoftim, se Sam Altman do të largohet si CEO dhe do të zëvendësohet nga shefja e teknologjisë, shqiptarja Mira Murati. Kompania tha se kreu “një proces...

Humb jetën ylli i serialit ‘Friends’, u mbyt aksidentalisht në shtëpinë e tij

Kronikë

Humb jetën ylli i serialit ‘Friends’, u mbyt aksidentalisht në shtëpinë e tij

Një nga aktorët më të mirë, dhe yjet ‘Friends’ Mattheë Perry i njohur në seriah si ‘Chandler’, ka humbur jetën aksidentalisht në shtëpinë e tij. Burimet nga policia thanë se, rreth...

Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend.

Politikë

Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend.

Nga Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend. Sot, bashkeshortit te ministres Xhacka iu sekuestrua trualli, por ish-deputeti i PS vijon te mbetet njeri i...