×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 53

Protesta në Rrugën e Kombit/ Burime nga prokuroria: Burg për 11 kuksianë

Tuesday, 03 Prill 2018 15:27

Nesër në mëngjes pritet që të zhvillohet seanca gjyqësore për masën e sigurisë për 23 personat e arrestuar për protestën në Kukës.

Burime thonë se për pjesën më të madhe të protestuesve, do të vendoset ‘detyrim paraqitje’.

Mësohet se për 11 të ndaluar Prokuroria e Kukësit ka kërkuar masën e sigurisë ‘arrest me burg’, për 7 të tjerë masën ‘detyrim paraqitje’ dhe për 5 të tjerë masën e sigurisë ‘arrest në shtëpi’.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...