"VATRA", RAMËS: MBËSHTESIM KUKSIANËT, POLICINË PËRDORENI KUNDËR MAFIOZËVE, JO NJERËZVE TË PAFAJSHËM

E Enjte, 05 Prill 2018 16:33

Ka reaguar Federata Panshqiptare në Amerikë në lidhje me situatën e krijuar në Shqipëri nga vendosja e taksës në Rrugën e Kombit.

Në një njoftim, Vatra ka konfirmuar mbështetjen për kuksianët dhe të gjithë protestuesit dhe i bën thirrje qeverisë të mos e përdorë trupën policore për kuksianët e vuajtur , por kundër mafiozëve që kanë zaptuar të gjitha institucionet shqiptare.

‘Anullimi i menjëhershëm(dhe jo pezullimi) i kësaj takse, rishikimi i sistemit të taksimit në tërësi, ulja në bisedime me qytetarët(dhe jo biseda tip shoë në ekrane televizive) dhe ndërmarrja e projekteve konkrete për rimëkëmbjen ekonomike të Kukësit dhe vendit në tërësi, si dhe ndërprerja e cdo presioni policor mbi popullatën; janë rruga e vetme për të dalë nga kriza.’-ka shkruar VATRA

Modifikuar më E Enjte, 05 Prill 2018 17:37

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

Politikë

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

  Këshilli i Lartë Gjyqësor ka publikuar dje vendimin për largimin nga detyra të anëtarit të Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani. Vendimi për Dvoranin u mor më 11 qershor, ndërsa dje...

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Sport

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Qershori pritej të ishte muaji vendimtar për të ardhmen e Skënderbeut, por tani jemi futur në korrik dhe ankthi në klubin korçar po shtohet. Vendimi nga Gjykata Federale e Zvicrës...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!