Shqiptari në Itali përplaset për vdekje në punë

Premte, 06 Prill 2018 16:51

Një shqiptar ka humbur jetën nga një aksident pune në Itali. Ngjarja ka ndodhur ditën e sotme në komunën Tortona në rajonin e Piemontes. Vikta e këtij aksidenti është Ylber Islami, 47 vjeç.

Viktima ishte duke punuar në kantierin rrugor të hapur në afërsi të qytezës së Castello d’Annione në autostradën Torion-Piacenza kur është goditur për vdekje nga një makinë tip “Toyota Aygo” drejtuar nga një grua 39-vjecare.

Babai i dy fëmijëve jetonte prej disa vitesh në komunën Toronta. Autorja e aksidentit ka mbetur nënë pranga.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Berisha: Dosja ‘Nick Muzin’ e Bashës në SHBA nuk do mbyllet kurrë

Politikë

Berisha: Dosja ‘Nick Muzin’ e Bashës në SHBA nuk do mbyllet kurrë

  Lideri historik i demokratëve, Sali Berisha, tha në Foltoren e Mirditës se Lulzim Bashës i është bërë presion nga SHBA me anë të dosjes së ‘Nick Muzin’. Por ai tha se...

Berisha i përgjigjet Erdoganit: Vëllazërinë e kemi brenda vetes ne

Politikë

Berisha i përgjigjet Erdoganit: Vëllazërinë e kemi brenda vetes ne

  Lideri historik i demokratëve, Sali Berisha, foli nga Mirdita edhe në lidhje me vizitën e presidentit turk, Rexhep Taip Erdogan. Vetë Berisha e bojkotoi fjalimin e Erdogan në Kuvend, për shkak...

PS vihet në lëvizje për zgjedhjet e pjesshme vendore/ Zbulohet kandidatja e Shkodrës

Politikë

PS vihet në lëvizje për zgjedhjet e pjesshme vendore/ Zbulohet kandidatja e Shkodrës

  Pas dekretimit të datës së zgjedhjeve të pjesshme vendore më 6 Mars, Partia Socilaiste është vënë në lëvizje dhe ka përzgjedhur disa prej kandidatëve. Kryeministri Edi Rama ka vendosur që Majlinda...