Dhimbje dhe lot, kush është 17-vjeçari shqiptar që u përplas për vdekje në Itali

E Enjte, 17 May 2018 10:08

Një 17-vjeçar humbi jetën para dy ditësh në mënyrë tragjike në Itali, pasi u përplas për vdekje.

Bëhet fjalë për Klajdi Lekën, i cili po udhëtonte me motorin e tij tip skuter, kur ai ka hasur në një pengesë në rrugë, çka ka bërë që motori të përfundonte në ajër, e më pas në trotuar.

Po goditje fatale duket se ia ka dhënë një makinë, e cila e ka përplasur atë, duke e lënë të vdekur.

Ngjarja e rëndë ndodhi në një kryqëzim mes D’Annuzio dhe Parini, në Seggiano.

17-vjeçari nga Laçi jetonte në Milano, ndërsa i gjithë komuniteti i Pioltello, ku jetonte shqiptari është në zi dhe dhimbje.

Por dhimbjen më të madhe e kanë të afërmit e tij, të cilët e kanë shprehur përmes rrjeteve sociale.

 “Pse zoti të mori mor Klajdi, s’të la midis nesh. Të thirri për vete, t’i preu ëndrrat në mes. Nuk më besohet mor zot, më duket si një ëndërr. I madhi zot të pastë afër vetes. Do na mungosh gjithmonë”, shkruan një e afërm e tij.

Policia ka nisur hetimet për të zbardhur dinamikën e saktë të ngjarës./55News.al/

Modifikuar më E Enjte, 17 May 2018 10:12

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Mik me Epstein, princi Andrew jep dorëheqjen nga funksionet publike

Aktualitet

Mik me Epstein, princi Andrew jep dorëheqjen nga funksionet publike

Princi i Britanisë së Madhe Andrew ka vendosur të heqë dorë nga funksionet publike. Djali i dytë i Mbretëreshës Elizabeta II akuzohet se ka pasur miqësi me pedofilin Jeffrey Epstein, njëri...

Strazimiri: Po përgatitemi për zgjedhje, qëllimi është të shpëtojmë vendin

Politikë

Strazimiri: Po përgatitemi për zgjedhje, qëllimi është të shpëtojmë vendin

Partia Demokratike është duke u përgatitur për zgjedhje të parakohshme. I ftuar në studion e lajmeve në RTV Ora ish-deputeti Gent Strazimiri tha se qëllimi i opozitës është që të...

Gjirokastër/ Shpërthen tritoli në banesën e muratorit

Aktualitet

Gjirokastër/ Shpërthen tritoli në banesën e muratorit

Një shpërthim i fortë është dëgjuar këtë mbrëmje në fshatin Shtëpëz të Gjirokastrës. Sipas informacioneve paraprake, dyshohet se një sasi tritoli ka shpërthyer në një banesë private. Mësohet se banesa...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!