OST: Sot ndërprerje të energjisë elektrike në zonat...

E mërkurë, 23 May 2018 08:01

Ditën e sotme do të ketë ndërprerje të energjisë në disa zona të Laçit. Ky ka qenë njoftimi që Operatori i Sistemit të Transmetimit ka bërë. Në një njoftim për mediat, OST thekson se shkak i ndërprerjes do të bëhen punimet për rehabilitimin e nënstacionit Laç 2. 

Kështu, duke nisur nga ora 8:00 deri në orën 16:00 pa energji elektrike do të jenë; Pompat e Ujësjellësit Fushë Kuqe, Fushë Kuqe Qender, Kisha-Gurrëz, Patok, Gryk Lumi, Barbullojë, Gajush, Shenkoll, Tale, fshatrat Dilknisht, Leftere, Selitë, Vinjollë, Daul, Skuraj, Gernac, Gallatë; Lagjet 6 dhe 4 në Laç, fshatrat Milot, Mali i Bardhë, Shete, Skuraj, Mal dhe Fushë Milot, Shullaz Kodër dhe Fushë. 

Njoftimi i OST
OST, punime në NST Laç:
Zonat pa energji elektrike
Operatori i Sistemit te Transmetimit (OST) do të kryeje me 23 Maj (e merkure) punime të rëndësishme per rehabilitimit e NST Laç 2, të programuara më heret.
Nderhyrja në këtë nenstacion do të kërkoje stakimin e linjave elektrike nga 08:00’ deri ne oren 16:00, duke prekur zonat:
Pompat e Ujësjellesit Fushë Kuqe, Fushë Kuqe Qender, Kisha-Gurrëz, Patok, Gryk Lumi, Barbullojë, Gajush, Shenkoll, Tale, fshatrat Dilknisht, Leftere, Selitë, Vinjollë, Daul, Skuraj, Gernac, Gallatë; Lagjet 6 dhe 4 në Laç, fshatrat Milot, Mali i Bardhë, Shete, Skuraj, Mal dhe Fushë Milot, Shullaz Kodër dhe Fushë.

Modifikuar më E mërkurë, 23 May 2018 08:42

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Askush nuk e ka bërë më parë, Mourinho do të provojë rekordin historik!

Sport

Askush nuk e ka bërë më parë, Mourinho do të provojë rekordin historik!

Jose Mourinho ka marrë drejtimin e Tottenham, duke zëvendësuar Mauricio Pochettinon. “Special One” e merr në një moment aspak të mirë ekipin e “gjelave”, pasi në Premier League, ata kanë...

E FUNDIT: Juventusi dërgon mjekun për të ndihmuar futbollin shqiptar!

Sport

E FUNDIT: Juventusi dërgon mjekun për të ndihmuar futbollin shqiptar!

Një ekspert i mjekësisë sportive për futbollin shqiptar! Nga "J-Medical", pra "Juventus Medical" në Torino te ambjentet e federatës shqiptare të futbollit, në seminar me përfaqësues stafesh mjekësore nga Kategoria...

Luis Enrique heq nga puna mikun e tij: Spanja në stuhi polemikash

Politikë

Luis Enrique heq nga puna mikun e tij: Spanja në stuhi polemikash

Spanja në kaos. Rikthimi i Luis Enrique në pankinë ka provokuar efektin e kundërt me atë që shpresohej, për shkak të largimit të Robert Moreno. Ai që duhej të ishte...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!