Ish-kryeministri Sali Berisha uron besimtarët për Pashkë

Diel, 08 Prill 2018 12:05

 

Besimtarët ortodoksë kanë kremtuar mbrëmjen e djeshme vigjiljen e Pashkës, ku u përcollën lutje për ringjalljen e Krishtit.

Me rastin e kësaj feste nuk ka munguar as urimi i ish- kryeministrit Sali Berisha, i cili nëpërmjet një statusi në rrjetin social “Facebook” shkruan:

Gezuar Pashket!
Te dashur miq, besimtareve ortodoks shqiptar le t’ju urojme nga zemra: Gezuar Pashket, Ngjalljen e Krishtit Mbret!Gezime, paqe dhe bekimin e Zotit kete dite te shenjte te pavdekesise. Gezuar!! Sb

 

foto

 

Modifikuar më Diel, 08 Prill 2018 12:26

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Infermieret po ikin masivisht: Shumë shpejt, injeksionet do t’i bëni vetë

Aktualitet

Infermieret po ikin masivisht: Shumë shpejt, injeksionet do t’i bëni vetë

Mësimi i gjuhëve të huaja është kthyer në nevojën më të ngutshme për studentët e infermierisë. Me të kryer betimin qe u jep titullin infermier, edhe ata duan të ikin...

Gjykata e Posaçme lë në burg rrëmbyesit e Jan Prengës

Politikë

Gjykata e Posaçme lë në burg rrëmbyesit e Jan Prengës

Gjykata e Posaçme e Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar ka rikonfirmuar masat e sigurisë për 6 personat e akuzuar për rrëmbimin dhe vrasjen e Jan Prengës. Kështu...

Prekëse/ Vdiq në tërmetin e 26 nëntorit, anglezët i ngrenë memorial

Politikë

Prekëse/ Vdiq në tërmetin e 26 nëntorit, anglezët i ngrenë memorial

Një kompani britanike ka vendosur të përkujtojë në mënyrë të veçantë një koleg shqiptar që vdiq gjatë tërmetit të 26 nëntorit. '001 Taxis' ka ngritur një memorial në zyrat e saj...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!